تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بررسی و تست کادیلاک CTS-V مدل ۲۰۱۸ ( Cadillac CTS-V )

کادیلاک CTS-V مدل 2018 ( Cadillac CTS-V )

Image result for ‫کادیلاک CTS-V‬‎

کادیلاک سرانجام CTS-V جدیدش را برای رقابت در کلاس سوپر سدان به بازار فرستاد.

در زیر کاپوت فیبر کربنی کادیلاک CTS-V ، پیشرانهٔ 8 سیلندر و سوپرشارژر دار LT4 به حجم 6.2 لیتر قرار گرفته که آن را از سوپر خودرویی به نام کوروت Z06 به عاریت گرفته است. البته این پیشرانه برای انجام وظیفه در کادیلاک تغییرات بسیار مختصری به خود دیده است. نخستین تغییر مربوط به تغییر سیستم روانکاری یا روغن‌کاری از گونه کارتر خشک در کوروت به حالت کارتر تر در کادیلاک است و تغییر دیگر در مورد سیستم تنفس این پیشرانه است به‌علاوه این‌که سیستم اگزوز هم اندکی حالت شهری به خود گرفته. این تغییرات باعث کاهش 10 اسب‌بخاری قدرت نسبت به کوروت شده به‌طوری‌که این پیشرانه در این خودرو 640 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

کادیلاک CTS-V شتاب 0 تا 97 کیلومتر در ساعت این خودرو را 3.7 ثانیه و زمان طی 400 متر را 11.6 ثانیه با 203 کیلومتر بر ساعت سرعت اعلام کرده است. همچنین حداکثر سرعت خیره‌کنندهٔ این خودرو با وجود محدودیت آئرودینامیکی بیش از 322 کیلومتر بر ساعت است.

ویژگی جذاب دیگری که در این خودرو جلب‌ توجه می‌کند صدای پرطنین پیشرانه و سیستم اگزوز با سوپاپ‌های فعال خودروست. این سوپاپ‌ها بسته به حالت رانندگی انتخاب شده مسیر خروج دود را تغییر می‌دهند به‌طوری‌که در حالت رانندگی تور (Tour mode) کاملاً بسته می‌شوند ولی در حالت‌های رانندگی Sport و Track برای دستیابی به حداکثر عملکرد کاملاً باز شده و صدای جذاب‌تر و گیرایی را تولید می‌کنند.

اما نوآوری دیگری که تحت عنوان یک آپشن 1300 دلاری در CTS-V جدید در دسترس خریداران قرار می‌گیرد ، ویژگی الکترونیکی است به نام PDR یا ثبت اطلاعات عملکرد. کادیلاک با ترکیب کردن سامانه‌های فیلم‌برداری و تله‌متری (فاصله‌سنجی) امکان ثبت اطلاعات عملکرد خودرو را در پیست و خارج از پیست با استفاده از دوربینی HD که پشت آینه وسط قرار گرفته به اضافه یک فاصله‌سنج فراهم کرده است. این اطلاعات بر روی یک حافظه SD ذخیره می‌شود که می‌توان بعداً به بازبینی رانندگی و عملکرد خود پرداخت و یا آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

مجله اینترنتی بی کلک

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.