خانه » خودرو » بررسی ویژگی های مرسدس بنز کلاس S

بررسی ویژگی های مرسدس بنز کلاس S

مرسدس بنز اس کلاس 2018 ، خودرو اصیل آلمانی

شرکت مرسدس بنز آخرین بار چندین مدل از خودرو لوکس اس کلاس از جمله W222 را سال 2014 معرفی کرد. این مدل از تمامی فناوری های روز از جمله سیستم های ایمنی و سرگرمی همچون ماساژ صندلی، پخش کننده عطر، سیستم تعلیق اتوماتیک Body Control air و برخی ویژگی های دیگر بهره می برد.

 

Image result for ‫مرسدس بنز اس کلاس 2018‬‎

سپس در سال 2015 شرکت بی ام و تصمیم گرفت نسل جدید سدان لوکس خود سری 7 را معرفی کند و از محصول 2014 مرسدس بنز پیشی گیرد. در سال 2016 مرسدس برنامه ای برای معرفی نسل جدید سدان لوکس خود نداشت اما در سال 2017 با معرفی چندین مدل از اس کلاس 2018 به جبران گذشته پرداخت.

کمتر شرکتی بوده که از سیستم رانندگی خودران سطح 3 در محصول خود بهره گیرد اما مرسدس این جرات را به خود داده تا سیستم رانندگی خودران سطح 2 را به کارگیرد و اس کلاس را به یک مدل هوشمند تبدیل کند. این سیستم در کنار فناوری Active Steer Assist کمک می کند تا خودرو بدون اختیار راننده حرکت هوشمندانه و ایمنی داشته باشد. البته انتظار داریم در نسل های بعدی از سطح بالاتر فناوری خودران بهره گرفته شود. برای مدل 2018 مرسدس کروزکنترل و سیستم کمک فرمان را ارتقا بخشیده تا تعادل کافی را حاصل کرده و خودرو عملکرد با ثباتی از خود نشان دهد. اگرچه سیستم های مرسدس حرف های بسیاری برای گفتن دارند اما Route-Based Speed Adaptation سیستم آئودی را اگر پیروز بدانیم حقیقتا راست گفتیم. زیاد در بررسی ها توانسته عملکرد بهتری داشته و به عنوان یک سیستم پیشرفته آئودی تلاش کرده این سیستم رو کامل سازد اما مرسدس چنین سیستمی توسعه نداد.

مرسدس از هر نوع فناوری ایمنی در اس کلاس 2018 بهره گرفته تا به رانندگان این خودرو کمک کند تا از ایمنی بالایی برخوردار باشند. یکی از این فناوری ها کمک ترمز برای فرمان بوده که اگر راننده در شرایط بحرانی قرار گرفت، خودرو خود به کنترلش پرداخته و به داخل خط هدایت شود. در دیگر ویژگی های با سیستم ترمز اضطراری، سیستم عدم برخورد به جلو و برخی دیگر اشاره داشت. چنین ویژگی هایی اس کلاس را به یک مدل بزرگ تبدیل کرده و مرسدس نیز آن را قابل توجه ساخته است. آئودی نیز همچنین از این فناوری برای جلوگیری از حوادث بهره می گیرد که از جمله باید به سیستم Pre Sense 360 و سیستم تعلیق هوشمند AI آئودی اشاره کرد. آئودی از سیستم های ایمنی بسیاری در مدل های رده بالا خود بهره می گیرد که در مدل های میان رده برخی سیستم های فعال نیستند. مرسدس بنز نیز تلاش کرده فناوری های مختلفی را در اس کلاس سدان پریمیومی شرکت آلمانی از ویژگی های مختلف ایمنی بهره می برد که علاوه بر تعدد سیستم ها، بسیار مدرن و پیشرفته میباشد. به هر حال آلمانی در زمینه خودروسازی بسیار مطرح هستند و سعی می کنند ویژگی های بزرگ برای محصولات خود در نظر گیرند.

اس کلاس یک مدل لوکس بوده که مرسدس بنز سعی کرده تمامی فناوری های مدرن کنترل خودرو را روی آن تعبیه کند. فناوری هایی که رانندگی در این مدل را لذت بخش کرده و آن را به یک مدل تمام عیار تبدیل نمود که دست کمی از رقبا هم وطن خود ندارد. از آنجایی که آئودی برند رقیب مرسدس بنز محسوب می شود بهتر است محصول پرچمدار آن یعنی A8 را به قیاس با اس کلاس 2018 دانست. اس کلاس یک نمونه فوق العاده از خودرو پیشرفته بوده که در کنار طراحی مجذوب کننده، از پیشرانه، ایمنی، فناوری و برخی ویژگی های بزرگ دیگر بهره می برد.

 

.

مطلب پیشنهادی

فرمان هیدرولیک چیست و چگونه کار می کند؟

فرمان هیدرولیک کمک می کند تا راننده با راحتی بیشتر فرمان ماشین را بچرخاند.در مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.