تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بررسی تخصصی و تست فولکس واگن T-ROC مدل ۲۰۱۸ ( Volkswagen T-ROC )

فولکس واگن T-ROC مدل 2018 ( Volkswagen T-ROC )

 

فولکس واگن تی راک (Volkswagen T-Roc) ، آخرین خودرو تولید فولکس واگن به سبک اس یو وی کوچک و یا سی یو وی (CUV) می‌باشد. این خودرو تولید خود را از سال 2017 آغاز کرده و خودرو بسیار شیک و جذابی در این دسته، از آب درآمده است.

Image result for ‫فولکس واگن T-ROC‬‎

کمپانی خودروسازی فولکس واگن پس از 4 سال طراحی و توسعه، در نهایت جدیدترین محصول شاسی بلند خود را تحت عنوان T-Roc به طور رسمی رونمایی کرد که بُعد جدیدی از خودروی شاسی بلند فولکس واگن “تیگوان” را به نمایش می‌گذارد. زیرا درست همانند تیگوان، محصول جدید فولکس واگن نیز بر روی پلتفرم MQB توسعه پیدا کرده است

خودروی شاسی بلند کامپکت T-Roc در طول 4234 میل متر، عرض 1819 میلی متر، ارتفاع 1573 میلی متر و همچنین با فاصله بین دو محور 2603 میلی متر ساخته شده است که نسبت به خودروی شاسی بلند فولکس واگن تنها 252 میلی متر طول کمتری خواهد داشت، اما در ظاهر و باطن خود به جدیدترین تجهیزات صنعت خودروسازی مجهز شده است و همچنین در نسخه‌های 5 سرنشین خود حدود 445 لیتر فضای بار استاندارد و همچنین 1290 لیتر فضای بار کلی با خواباندن صندلی‌های عقب در اختیار کاربران خود قرار می‌‌دهد که در کنار طراحی ظاهری بسیار خوب این خودرو، می‌تواند موفقیت این شاسی بلند کامپکت فولکس واگن را در بازارهای جهانی تضمین کند.

علاوه بر این، کمپانی خودروسازی فولکس واگن برای تامین انرژی مورد نیاز این خودرو برای حرکت، از پیشرانه‌های مختلف بنزینی و دیزلی استفاده کرده است که اول از همه می‌توان به یک پیشرانه 1 لیتری چهار سیلندر TSI برای مدل‌های پایه بنزینی اشاره داشت که حداکثر خروجی قدرت آن به عدد 114 اسب بخار رسیده و توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی تنها به چرخ‌های جلو اتومبیل ارسال می‌شود.

اگر هم به دنبال یک پیشرانه بنزینی قوی‌تر هستید، می‌توانید نسخه 1.5 لیتری TSI را انتخاب کنید که دارای حداکثر قدرت 148 اسب بخار بوده و از یک جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه برای ارسال نیروی خود به چرخ‌های جلو و یا هرچهارچرخ اتومبیل استفاده می‌کند. قوی‌ترین پیشرانه بنزینی هم می‌تواند نسخه 2 لیتری با حداکثر خروجی قدرت 188 اسب بخار باشد که نیروی خود را تنها به چرخ‌های جلو ارسال می‌کند.

در کنار پیشرانه‌های بنزینی، کمپانی خودروسازی فولکس واگن از پیشرانه‌های متنوع دیزلی TDI هم استفاده کرده است که به ترتیب شامل یک موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر با خروجی قدرت 114 اسب بخار، پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر با خروجی قدرت 148 اسب بخار و در پایان شامل یک پیشرانه توربودیزل 2 لیتری با حداکثر قدرت 188 اسب بخار می‌شود که برای تبدیل و انتقال نیروی خود به سمت چرخ‌های جلو و یا هرچهارچرخ اتومبیل، از جعبه دنده‌های 6 سرعته دستی و اتوماتیک و همچنین از جعبه دنده 7 سرعته اتومات دوکلاچه استفاده می‌کنند.

در این ویدئو به بررسی مشخصات ظاهری و فنی فولکس واگن T-ROC مدل 2018 ( Volkswagen T-ROC ) می پردازیم و در تست رانندگی با این خودرو ، نقاط ضعف و قوت آن را بررسی می کنیم.


مجله اینترنتی بی کلک

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.