تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

با بهترین خودروهای ارزان قیمت آشنا شوید

بهترین خودروهای ارزان قیمت

برخی مدل ها اگرچه قدرتمند هستند اما با قیمت مطلوبی به فروش می رسند که مورد انتظار نیست و بایستی آنها را بهترین خودروهای ارزان قیمت و قدرتمند به شمار آورد. حال در این مطلب می خواهیم شما را با برترین اتومبیل هایی که در کنار پیشرانه پرتوان قیمت مناسبی دارند، آشنا سازیم. بی شک شاید باور نکنید این خودروها با چنین توانی قیمت مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده است.
به هر حال با مشاهده لیست موردبحث با اتومبیل هایی رو به رو می شوید که تصور ارزان بودن آنها پایین است وبیش از قیمت خود ارزش دارند.

فورد موستانگ GT350 شلبی:

شرکت فورد یکی از تولیدکنندگان مطرح اتومبیل بوده که هر سال مدل های جدیدی را برای معرفی در نظر می گیرد. پیشتر شاهد عرضه مدل منحصربفرد فورد موستانگ GT350 شلبی بودیم. خودرویی که در مقایسه با موستانگ استاندارد پیشرانه قدرتمندتر و طراحی اسپرت تری داشته که نظر هر فردی را جلب می کند. پیشرانه در نظر گرفته شده برای آن قدرتی 528 اسب بخاری داشته و با قیمت پایه 58 هزار دلاری روانه بازار می شود. اولین بار سال 1965 بود که شاهد ظهور GT350 شلبی در میان مدل های موستانگ شرکت فورد بودیم. مدلی که می توان به تحسین آن پرداخت و جذابیت طراحی بسیاری دارد.
این خودرو سال 2016 به قلب تپنده هشت سیلندر وی شکل 500 اسب بخاری 5.0 لیتری مجهز شد تا توان حرکتی بالایی از خود نشان دهد. GT350 بیشتر مناسب پیست های مسابقه ای بوده و برخلاف مدل 500 مناسب جاده نیست . اگر بخواهیم به رقبا سرسخت آن اشاره کنیم بی شک پورشه 911 GT3 و بی‌ام‌و M4 و شورولت کامارو Z28 در صدر قرار می گیرند. گذشته از پیشرانه در بحث کیت بدنه و سیستم تعلیق فورد تغییراتی در آن حاصل کرده و این مدل متفاوت از نسخه اصلی است.

شلبی
فورد موستانگGT350

شورولت کامارو ZL1:

یکی دیگر از خودروهایی که با قیمت مطلوب به فروش می رسد و هزینه خرید آن بسیار بالا نیست، محصول اسپرت و کوپه شورولت موسوم به کامارو ZL1 می باشد. این مدل از پیشرانه 8 سیلندر وی شکل 6.3 لیتری سوپرشارژ 650 اسب بخاری بهره می برد و قیمت پایه آن به 63 هزار دلار می رسد. این موتور ZL1 را قادر می سازد تا در کمتر از 3.5 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت رسیده و عملکرد بالایی از خود نشان دهد. نسل ششم این مدل پیشتر عرضه شد و نسخه ZL1 نیز در کنار پیشرانه پرتوان به کیت بدنه اسپرت و تهاجمی مجهز است.
با این حساب حضور آن در لیست عجیب نیست زیرا در کنار پیشرانه پرتوان از قیمت مناسبی برخوردار است.

کامارو
شورولت کاماروZL1

دوج چلنجر SRT هلکت:

این کوپه پرتوان شرکت دوج چند سالیست که توانسته محبوبیت بسیاری بدست آورد و یکی از پرچمداران در بحث سرعت دوج به شمار میرود. چلنجر SRT هلکت از پیشرانه 707 اسب بخاری برخوردار است و با قیمت پایه 67 هزار دلاری به فروش می رسد. این مدل تاکنون در طراحی آن تغییرات بزرگی صورت نگرفته و دوج تمایلی به تغییرات ظاهری فراوان نداشت. اما در بحث عملکرد چندین مدلی از آن را شاهد بودیم که هر یک با پیشرانه مخصوص و قدرتمندی همراه بودند. اما یکی از بالاترین مدل های چلنجر همین SRT هلکت است که همیشه در مدل های آن پیشرانه بسیار قدرتمندی به کار گرفته می شود.

دوج کوپه
دوج کوپه

دوج چارجر SRT هلکت:

این سدان پرتوان شرکت دوج چند سالیست که توانسته محبوبیت بسیاری بدست آورد و یکی از پرچمداران در بحث سرعت دوج به شمار میرود. چارجر SRT هلکت از پیشرانه 707 اسب بخاری برخوردار است و با قیمت پایه 69 هزار دلاری به فروش می رسد. این مدل تاکنون در طراحی آن تغییرات بزرگی صورت نگرفته و دوج تمایلی به تغییرات ظاهری فراوان نداشت. اما در بحث عملکرد چندین مدلی از آن را شاهد بودیم که هر یک با پیشرانه مخصوص و قدرتمندی همراه بودند. اما یکی از بالاترین مدل های چارجر همین SRT هلکت است که همیشه در مدل‌های آن پیشرانه بسیار قدرتمندی به کار گرفته می شود.

دوج سدان
دوج سدان

مرسدس بنز AMG C63

شرکت مرسدس بنز در تولید خودروهای باکیفیت و لوکس حرف های بسیاری برای گفتن داشته و یکی از محصولات پرتوان و خوش قیمت آنAMG C63 سدان می باشد. مرسدس در AMG C63 از پیشرانه هشت سیلندر وی شکل 4 لیتری توربوشارژ با قدرت 503 اسب بخار بهره گرفته که می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. این نکته قابل توجه بوده که نسل جدید AMG C63 با پیشرانه 6.2 لیتری توانایی بزرگ و جذابی را نمی تواند از خود به نمایش بگذارد.

مرسدس بنز
مرسدس بنزAMG C63

آلفارومئو جولیا کوادری فولیو:

شرکت آلفارومئو یکی از برندهای مطرح تولیدکننده ایتالیایی بوده که توانسته تاکنون عملکرد بالایی از خود نشان دهد و یک سدان هیجان انگیز و پرتوان به شمار می رود. این سدان شرکت آلفارومئو را باید یکی از برترین خودروهای سدان دانست که می تواند عملکرد بالایی به عنوان یک سدان از خود نشان دهد. محبوبیت آلفارومئو کوادری فولیو در سطحی بالا بوده که شرکت ایتالیایی موفق شد حجم بالایی از آن را به فروش رسانده و همچنان نیز این سفارش در حال افزایش است. طراحی اسپرت در کنار پیشرانه قدرت با قیمت ایده آل محبوبیت محصول شرکت آلفارومئو را دوچندان ساخته که موردتوجه قرار گرفته است. در بحث پیشرانه جولیا کوادری فولیو از نوع شش سیلندر وی شکل 2.9 لیتری توربوشارژ 505 اسب بخاری بوده که مشابه آن را در فراری شاهد بودیم. با قیمت 75 هزار دلاری جولیا کوادری فولیو نیز در دسته خودروهای خوش قیمت قدرتمند قرار می گیرد.

آلفا
آلفارومئو جولیا

شورولت کوروت Z06:

شرکت شورولت در ساخت خودروهای ماسل بسیار مطرح و شناخته شده است. به شکلی که از جمله مدل های این دست آن باید به شورولت کوروت Z06 اشاره کرد. خودرو کوپه با پیشرانه هشت سیلندر وی شکل 6.2 لیتری سوپرشارژ LT4 که خروجی قدرت 650 اسب بخاری دارد. قیمت کوروت Z06 به 80 هزار دلار می رسد که در نسخه ZR1 با پیشرانه 750 اسب بخاری قیمت آن بیش از 80 هزار دلار می باشد. بنابراین نسخه بالاتری نسبت به این مدل وجود داشته که قیمت بیشتری می طلبد. این محصول شورولت یکی از هیجان انگیزترین خودروهای شرکت آمریکایی بوده که می توان عملکرد بالایی را انتظار داشت.

کوروت
شورولت کوروتZO6

جگوار اف پیس SVR:

شرکت جگوار بیشتر به عنوان تولیدکننده خودروهای لوکس شناخته می شود اما در این بین مدل های اسپرت و قدرتمندی هم دارد. از جمله آنها باید به شاسی بلند اف پیس SVR اشاره کرد که یکی از قدرتمندترین اس یو وی های بازار است. این مدل قیمتی 80 هزار دلاری داشته و با پیشرانه هشت سیلندر وی شکل 5.0 لیتری 575 اسب بخاری قادر است عملکرد بالایی از خود نشان دهد. این شاسی بلند اسپرت قدرت پیشرانه 500 اسب بخاری آن فراتر از انتظار است و گذشته از آن بوده که موتور از نوع سوپرشارژ بوده و توان حرکتی بالایی دارد. گذشته از آن اف پیس SVR علاوه بر آن که یک مدل اسپرت بوده، بلکه فضای داخل کابین آن مجلل و باکیفیت است.

جگوار
جگوارSVR

آلفارومئو استلویو کوادری فولیو:

دیگر مدلی که باید به آن پرداخت محصولی از شرکت آلفارومئو است. شرکت آلفارومئو در سبد محصولات خود مدل های قدرتمند متعددی داشته که استلویو کوادری فولیو به عنوان شاسی بلند پرتوان به شمار می رود. استلویو کوادری فولیو در طراحی شبیه به جولیاست اما با قیمت 81 هزار دلار و پیشرانه 505 اسب بخاری به فروش می رسد. پیشرانه آن از نوع شش سیلندر و به عنوان یکی از شاسی بلندهای قدرتمند در صنعت شناخته می شود. با قیمت مطلوبی که دارد تجربه خوبی را در رانندگی هیجان انگیز به ارمغان می آورد. از این رو حضور استلویو کوادری فولیو آلفارومئو در لیست عجیب نبوده و با ویژگی هایی که داشته حضور آن حقیقتا لازم بوده و محصولی تمام عیار به شمار می رود.

الفا کوادری
آلفا رومئو استلویو کوادری

مرسدس بنز GLC63 S:

یکی دیگر از مدل های قدرتمند و خوش قیمت لیست مرسدس بنز GLC63 S است. مدلی که با قیمت پایه 81 هزار دلار به فروش می رسد و از پیشرانه 8 سیلندر وی شکل 4.0 لیتری بهره می‌برد. این خودرو شاسی بلند یکی از محصولات با عملکرد بالا مرسدس به شمار می رود از این رو می توان انتظارات بسیاری از آن داشت. موتور موردبحث قادر است خروجی قدرت 505 اسب بخاری از خود نشان داده و با عملکرد بالا باشد. این موتور GLC63 S را در 3.3 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت می رساند و قدرت بالایی را به محصول شرکت مرسدس بنز می بخشد.
این لیست از اتومبیل هایی تشکیل شده که در نوع خود قابل توجه هستند و امکانات بسیاری در کنار قیمت مطلوب برای آنها در نظر گرفته شد.

ترجمه و تولید مجله بی کلک

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.