خانه » گالری عکس » مدل لباس و آرایش » ۲۵ تکنیک طلایی برای تغییر دکوراسیون حمام های کوچک

۲۵ تکنیک طلایی برای تغییر دکوراسیون حمام های کوچک

۲۵ تکنیک طلایی برای تغییر دکوراسیون حمام های کوچک

نکات و ریزه کاری های مهم در دکوراسیون حمام کوچک : طراحی دکوراسیون حمام های کوچک ممکن است کار بسیار سختی به حساب آید. با این حال اگر کمی هوشمندانه تر عمل کنید می توانید بهترین فضا را برای حمام کوچک خانه خود ایجاد نمایید

25 نکته کاربردی برای دکوراسیون داخلی حمام کوچک

نمی دانم حمام های خانه های قدیمی را دیده یا تجربه کرده باشید یا نه. حمام هایی که به قدری فضا داشتند که هر چیزی در آن ها پیدا میشد و گاها خود به چند فضای مستقل تقسیم می شدند، مثل رختکن و فضای حمام.

اما این را خوب می دانم که حمام های امروزی را همه تجربه کرده اید، حمام هایی که گاها به قدری کوچک هستند که حتی وجود کوچک ترین عناصر اضافی نیز فضای آن ها را تنگ تر و غیر قابل تحمل تر می کند.

پس باید در انتخاب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی مان و جای دادن آن ها هوشمندانه عمل کنیم. مثل همیشه یک طراحی خوب و مناسب، نجات بخش ما خواهد بود.

اگر حمام منزل شما هم کوچک است، با خواندن این ۲۵ نکته می‌توانید یک دکور شیک و چشم‌نواز برای حمام منزل‌تان تدارک ببینید. پس با مجله اینترنتی بی کلک همراه شوید.

داخل حمام های کوچک را اینطور فضاسازی کنید

 1. از گلدان و گیاهان طبیعی در حمام استفاده کنید. برای استفاده از گل و گیاه به خودتان ترس راه ندهید.
 2. برای دکوراسیون داخلی حمام کوچک بندکشی دیوارهای حمام کوچک را هماهنگ با هم انجام دهید.
 3. بهتر است دوش را با یک حفاظ شیشه‌ای یا پرده‌های مخصوص حمام از فضای حمام جدا کنید. برای این قسمت می‌توانید رنگی متفاوت اما نزدیک به رنگ سایر کاشی و سرامیک‌های حمام استفاده کنید. اگر هم عرض حمام خیلی کم است بهتر است از یک شیشه با مساحت کم فقط برای جدا کردن توالت و دوش استفاده کنید. شیشه‌های سرتاسری که وان و دوش را از سایر فضای حمام جدا می‌کند برای حمام‌هایی با عرض کم مناسب نیست.
 4. در استفاده از لوازم دکوری مثل آینه و لوستر زیاده‌روی نکنید. اگر از آینه‌های دردار استفاده کنید با یک ترفند هوشمندانه هم توانسته‌اید آینه داشته باشید و هم یک کمد دیواری برای لوازم کوچک و کم حجمی مثل انواع کرم و لوسیون و لوازم ریش‌تراشی و اصلاح.
 5. در دکوراسیون داخلی حمام کوچک و برای روشنایی حمام از لامپ‌های کم‌مصرف با نور ملایم که که در سقف کار گذاشته می‌شوند استفاده کنید.
 6. اگر حمام‌تان کانتر یا پیشخوان دارد سینک روشویی را درست روی کانتر تعبیه کنید. بهتر است پیشخوان را تا بالای توالت فرنگی ادامه دهید. به این ترتیب توالت هم زیاد به چشم نمی‌آید.
 7. از کانترها و پیشخوان‌های جمع‌ و‌جور با قطر کم و باریک استفاده کنید و آن را به دیوار حمام بچسبانید. همان‌طور که گفتیم اگر سینک روشویی را هم در این کانتر باریک تعبیه کنید به خوبی از فضای حمام کوچک استفاده کرده‌اید.
 8. در دکوراسیون داخلی حمام کوچک یادتان باشد شیرآلات براق فضای حمام را بزرگ‌تر و وسیع‌تر نشان می‌دهد.
 9. لوازم حمام را همواره تمیز نگه دارید.
 10. از فضای خالی زیر کانتر برای جا دادن لوازم اضافی استفاده کنید.
 11. از رنگ‌های خنثی مثل طوسی استفاده کنید.
 12. در صورت امکان از رنگ سفید استفاده کنید، رنگ سفید پاکیزگی و تمیزی را تداعی می‌کند.
 13. رنگ تمام قسمت‌های حمام را هماهنگ با هم انتخاب کنید.
 14. در کنار رنگ در و دیوار و ملزومات حمام، از یک رنگ برای اکسسوری‌های حمام مثل حوله و جاصابونی استفاده کنید.
 15. از سرامیک‌های طرح‌دار برای کف حمام استفاده کنید.
 16. هر وسیله‌ای را سر جای خودش بگذارید و نظم را رعایت کنید.
 17. اگر حمام‌تان پنجره دارد از حفاظ‌های مرتفع برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای حمام استفاده کنید.
 18. در استفاده از فضاهای خالی خلاقیت به خرج دهید.
 19. از فضای خالی بالای فرنگی استفاده کنید.
 20. از فضای خالی پشت در حمام کوچک برای آویزان کردن آینه و چوب‌رختی استفاده کنید.
 21. اگر بتوانید از یک آینه سرتاسری روی دیوار حمام استفاده کنید در بزرگ نشان دادن فضای حمام کمک زیادی می‌کند.
 22. در قسمتی از حمام مثل پنجره، از صنایع دستی و کارهای هنری استفاده کنید.
 23. اگر یکی از دیوارهای حمام را با کاشی سرامیک رنگ تیره بپوشانید، خطای دید ایجاد می‌شود و همین امر در بزرگ‌تر نشان دادن فضای حمام بسیار موثر است. پس در دکوراسیون داخلی حمام کوچک این مورد مهم را در نظر داشته باشید.
 24. ترجیحا برای دیوار حمام کوچک از رنگ‌های خنثی بدون طرح و ساده استفاده کنید.
 25. سادگی و انتخاب لوازم حمام جمع‌ و‌جور و کوچک و ساده بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی حمام کوچک است

کاربردی کردن دکوراسیون حمام کوچک

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد بهتر است به دنبال این باشید که به تک تک وسایل به کار رفته در دکوراسیون حمام کوچک خود کاربرد و عملکردی اعطا کنید، پس می توانید در فضایی که پایین کابینت و روشویی حمام شما وجود دارد وسایل مورد استفاده خود را قرار دهید و یا در جاهایی که فضاهای کافی وجود دارد از سبدهای زیبایی استفاده کرده و وسایل خود را در آنها قرار دهید.

فراموش نکنید که با این کار طراحی دکوراسیون حرفه ای تری خواهید داشت.

به دکوراسیون حمام کوچک خود رنگ و لعاب بدهید!

حالا وقت نقاشی می رسد! به ذوق و سلیقه خود اعتماد کنید و با کمک وسایل و لوازمی رنگارنگ و خوش حال و هوا دکوراسیون حمام کوچک خود را زیباتر کرده و تبدیل به یک نقاشی رنگارنگ و زیبا کنید.

برای این کار می توانید بر طبق سلیقه خودتان یک رنگ زمینه انتخاب کنید و وسایل خود را بر اساس هارمونی و تناسبی که بین وسایل مورد استفاده در دکوراسیون حمام خود انتخاب نمایید.

در دکوراسیون حمام کوچک خود از آینه غافل نشوید!

یکی از راهکارهای دیگری که برای دکوراسیون حمام کوچک ایده بسیار خوبی به حساب می آید این است که از آینه هایی با ابعاد نسبتا بزرگ استفاده کنید.

این کار کمک می کند تا دکوراسیون حمام خود را کمی بزرگ تر جلوه دهید. شما از این ترفند می توانید برای سایر بخش های دکوراسیون منزل خود نیز استفاده کنید!

به ارتفاع کانتر روشویی در حمام و سرویس بهداشتی اهمیت بدهید

کمد یا کانتر روشویی حمام های قدیمی معمولا ارتفاع کمی داشتند، اما امروزه ارتفاع استاندارد برای آن ها ۹۰ سانتی متر است که برای اکثر بزرگسالان مناسب است.

اگر این ارتفاع برای تان زیاد است و نمی خواهید کمد روشویی تان سفارشی باشد، می توانید از نمونه های شناور استفاده کنید. این نمونه ها در هر ارتفاعی که بخواهید قابل نصب اند.

شیرآلات حمام را هوشمندانه و مقرون به صرفه انتخاب کنید

حمام و دوش های امروزی امکانات نامحدودی دارند. سر دوشی های استاندارد تنها یک نقطه ی شروع هستند. اسپری کننده های آب به بدن، سر دوشی های دستی، سر دوشی های بارانی و انواع مختلف دیگری شیرآلات در بازار موجود هستند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این تجهیزات، هزینه هایی را در بر دارند، چه از نظر هزینه ی خودشان و چه از نظر هزینه ی لوله کشی برای آن ها. پس فراموش نکنید شیرآلات حمام را هوشمندانه و مقرون به صرفه انتخاب کنید!

قبل از اجرای بازسازی یا ساخت حمام خود، برای مکان این تجهیزات تصمیم گیری کنید، مثلا اگر بلند قد هستید، سر دوشی را در ارتفاع بالاتری نصب کنید. یا اگر می خواهید در حمام تان نیمکت داشته باشید، سردوشی دستی را جایی نصب کنید که در هنگام نشستن به آن دسترسی داشته باشید.

۲۵ تکنیک طلایی برای تغییر دکوراسیون حمام های کوچک

میله های نگهدارنده در حمام باید به صورت صحیح نصب شود

امنیت را در حمام فراموش نکنید

فکر نکنید نصب میله های نگهدارنده، از زیبایی حمام شما می کاهد. این عناصر بسیار امن و کاربردی اگر به درستی در طراحی داخلی حمام به کار گرفته شوند، علاوه بر جذاب بودن، برای برخاستن از وان یا روی نیمکت بسیار مفید خواهند بود.

اگر می خواهید چنین میله هایی در حمام خود داشته باشید، به نصب صحیح آن ها بسیار توجه کنید.

برای حمام های کوچک از نیمکت های تاشو استفاده کنید

نیمکت حمام تنها برای استراحت کردن نیست، شما می توانید بر روی آن بعضی از کارهای خود را انجام دهید. در حمام های کوچک که نمی خواهید فضای کف آن برای نیمکت گرفته شود، می توانید از نیمکت های تاشو استفاده کنید.

درست مانند میله های نگهدارنده، نصب نیمکت به دیوار نیز باید صحیح و امن باشد.

در طراحی داخلی حمام طاقچه ها را فراموش نکنید

یک راه حل فوق العاده جهت ایجاد فضا برای بطری های شامپو، صابون ها و حتی لوازم دکوری مانند شمع، تعبیه ی یک طاقچه یا مجموعه ای از طاقچه ها در دیوار حمام یا اتاق دوش می باشد.

این طاقچه ها جایگزین های بسیار خوشایندتری به جای سبدها یا قفسه های پلاستیکی حمام هستند و ایجاد آن ها در دیوار اگر امکانش باشد هزینه ی چندانی در بر ندارد.

 

hits

.

مطلب پیشنهادی

مدل های زیبا از موی عروس و شینیون موی عروس

مدل های زیبا از موی عروس و شینیون موی عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.