خانه » کودک و نوجوان » شعر » دانلود رایگان دیوان اشعار امام خمینی

دانلود رایگان دیوان اشعار امام خمینی

‏حضرت امام هرگز سر شعر و شاعری نداشت و خود را به این پیشه سرگرم نساخته بود.

آن عاشق صادق هرگاه از ادای وظیفه و رسالت خویش فراغتی حاصل کرده شرح درد مهجوری را در قالب الفاظ و کلمات موزون بر ورق پاره ای رقم زده است.

تعابیر و اصطلاحاتی که در آثار منظوم حضرت امام آمده همانهاست که عارفان شاعر و شاعران عارف در اشعار خود آورده اند‏‎.

در ادامه با مجله اینترنتی بی کلک همراه باشید تا این کتاب ارزشمند از بنیانگذار انقلاب اسلامی را دانلود کنید و از خواندن آن لذت ببرید:

دانلود رایگان دیوان اشعار امام خمینی

 

درباره کتاب

سید روح الله مصطفوی معروف به سید روح الله موسوی خمینی ملقب به امام خمینی در تاریخ اول مهر ۱۲۸۱ هجری شمسی در خمین واقع در استان مرکزی متولد شد و در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۶۸ درگذشت.

غزلیات امام خمینی همراه با دیگر اشعار او در دیوان امام گردآوری شده است.

دیوان شعر امام کتابی است به قلم خود حضرت روح الله خمینی که در ۶ فصل (هر فصل شامل یکی از قالب جداگانه غزلیات، رباعیات، قصاید، مسمط، ترجیع بند و اشعار پراکنده) تنظیم شده و اولین بار توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در ۴۳۸ صفحه انتشار یافته‌ است.

اشعار حضرت امام به چند زبان زنده در ادبیات دنیا ترجمه شده و به کشورهای مختلف دنیا معرفی شده است. سبک شعری او سبک کلاسیک عراقی بود .

اولین شعری که از ایشان منتشر شد غزلی بود با مطلع « من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم ». این غزل ۱۴ مصراع داشت که توسط فرزند ایشان احمد خمینی در روزنامه کیهان منتشر شد.

انتشار دیوان امام (ره) برای غربی ها جالب بود و نشانگر شخصیت عرفانی و ادبی ایشان بود. اشعار حضرت امام برخاسته از افکار او است .


لینک مستقیم و رایگان دانلود کتاب دیوان اشعار امام خمینی

 دانلود کتاب با لینک مستقیم

.

مطلب پیشنهادی

جای تو خالیست – هوشنگ ابتهاج

برخیز که غیر از تو مرا دادرسی نیست گویی همه خوابند، کسی را به کسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.