خانه » روانشناسی » پول خوشبختی میاره؟

پول خوشبختی میاره؟

قصد نداریم در این مطلب از بخش روانشناسی مجله اینترنتی بی کلک حرف های پیش پا افتاده ای بزنیم که شما کاربر عزیز را از خواندن این مطلب منصرف کنیم، شماهم شاید بخاطر اینکه گاهی بی پول شدید خیلی به دردسر افتادید و مشکلاتی برایتان بوجود آمده باشه و شاید حتی مشکلاتی در زندگی زناشوییتان پیش آورده باشد این بی پولی لعنتی اما اگر جیب‌تون پر پول باشه  ، دیگر دلیلی برای دل‌گرفتگی‌های بعد از ازدواج باقی نمی‌ماند.

وقتی زیر یک سقف شب و روزتان را می‌گذرانید، بهانه‌های زیادی می‌تواند جرقه آتشی میان شما را روشن کند؛ بهانه‌هایی که می‌توانند به‌دلیل بستن چشم‌تان در روزهای انتخاب همسر حالا گریبان‌تان را بگیرند یا اینکه در روزهای بعد از ازدواج پای‌شان را به زندگی‌تان وارد کنند و برای‌تان دردسر ایجاد کنند.

پول خوشبختی میاره؟
پول خوشبختی میاره؟

جنگ برای به‌دست آوردن حق‌تان

شما چه تعریفی برای خود و زندگی‌تان دارید؟

خودتان را زنی می‌بینید که در اجتماع حضور دارد، کار می‌کند و حتی اگر سر کار نرود، راهی دیگر برای رشد اجتماعی پیدا می‌کند؟

همسرتان زن آینده‌اش را چطور می‌بیند؟

او از آن دست مردهایی است که معتقد است کار تنها ابزاری برای پول در آوردن است و اگر نیازی به پول بیشتر نباشد، دلیلی برای حضور شما در اجتماع وجود ندارد؟

قبل از ازدواج درمورد نگاهی که به زندگی و خودتان دارید با خواستگارتان صحبت کنید و به اینکه این نگاه چقدر با تصویر همسرتان از زن زندگی‌اش مطابقت دارد.

نگذارید او ایجاد محدودیت را به‌عنوان ابزاری برای نشان دادن توجه به شما معرفی کند و برای به‌دست آوردن تک‌تک حقوق‌تان شما را به جنگی فرساینده وارد کند.

مردی که شیوه شما برای زندگی را قبول ندارد و نمی‌گذارد خودتان باشید، حتی با جیب پرپول هم نمی‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب همسر باشد.

 

جنگ برای کنار هم بودن

مردی که حاضر نیست پایش را از خانه بیرون بگذارد و اهل سفر و تفریح نیست، می‌تواند همسر کسل‌کننده‌ای باشد.

اما مراقب باشید برای پیدا کردن یک همسر ماجراجو که از دور جذاب و هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد، خودتان را به دردسر دیگری نیندازید.

مردی که دوستان زیادی دارد و حلقه حمایتی گسترده‌ای در اطرافش است، شاید گزینه خوبی برای انتخاب شریک زندگی باشد، اما اگر مرزی که بعد از ازدواج میان روابط دوستانه و خانوادگی‌اش باید بگذارد را نشناسد، اجتماعی بودنش به یکی از اصلی‌ترین دلایل تنش میان شما تبدیل می‌شود.

اگر شما اهل هر روز در جمع بودن نیستید و گاهی به تنهایی نیاز دارید، انتخاب مردی که از تنهایی گریزان است .

گذشته از حضور در جمع‌هایی که شما در آنها هستید، دوست دارد هر هفته یکی، دو روز یا بیشتر تنهای‌تان بگذارد و با دوستانش یاد روزهای مجردی کند، می‌تواند چالش‌هایی را برای‌تان ایجاد کند.

البته مشخص کردن اندازه اجتماعی یا اجتماع گریز بودن همسرتان، بستگی زیادی به شخصیت شما و شرایط زندگی‌تان دارد.

پس بدون آسان‌گیری بیش از اندازه همه چیز را در کنار هم بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

 

جنگ عروس و مادر شوهر

مهم نیست چقدر پول توی جیب‌تان باشد، تنش‌هایی که میان شما و خانواده همسرتان ممکن است به راه بیفتد و انتقال احساسات منفی به همسرتان، می‌تواند کام‌تان را هر روز و هر لحظه تلخ کند.

برای پیشگیری از ایجاد این تنش‌ها، باید قبل از ازدواج فکر چاره کنید.

وقتی مرد زندگی شما که قرار است در آینده پدر فرزندان شما باشد را انتخاب می‌کنید، باید بدانید که نه تنها به او، بلکه به مجموعه‌ای از آدم‌ها و روابط بله می‌گویید.

درست است که شما و او به تنهایی در یک خانه زندگی می‌کنید، اما هرقدر هم که مستقل باشید، نمی‌توانید سایه‌ای که این روابط و آدم‌ها بر زندگی شما می‌اندازند را انکار کنید.

باوجود توجه به واقعیتی که گفته شد، باید یک اصل مهم دیگر را برای ایجاد آرامش در این روابط مورد توجه قرار دهید. اگر نتوانید نقش لولا را در رابطه میان خودتان و خانواده‌تان به‌خوبی بازی کنید و همسرتان هم از پس این کار برنیاید، جنگ‌های پایان‌ناپذیری میان شما به راه خواهد افتاد.

نباید فراموش کنید این شما نیستید که تمام مسئولیت خوب رفتار کردن با خانواده همسرتان را برعهده دارید و همسرتان نیست که باید با تمام وجود از رابطه‌اش با خانواده شما محافظت کند.

 

ماجرا کاملا برعکس است

یعنی رفتار درست شماست که باعث می‌شود همسرتان رابطه متعادلی با خانواده‌تان داشته باشد و اگر همسرتان به‌خوبی نقش میانجی را در رابطه خانواده‌اش با شما بازی کند، همه چیز در مسیر آرامش پیش می‌رود.

کافی است هر دوی شما با یک پیش‌نیاز وارد این روابط شوید؛ پیش‌نیازی که باید همیشه آن را موردتوجه قرار دهید، رعایت اصل «احترام» است.

شاید برقراری یک رابطه صمیمانه همراه با احترام میان شما و خانواده همسرتان ایده‌آل باشد، اما اگر تفاو‌ت‌های میانه شما ایجاد صمیمیت را دشوار می‌کند، به ایجاد احترام بسنده کنید.

آیا پول خوشبختی می آورد؟

Image result for ‫پول خوشبختی‬‎

جنگ برای کم کردن وابستگی‌ها

قرار است با ازدواج کردن زندگی مردی که انتخابش می‌کنید چه تغییری کند؟

او فرزند اول خانه است و همیشه همه مسئولیت‌های مربوط به والدین و خواهرهایش را برعهده داشته؟

یا فرزند کوچک خانواده ‌است و عصای پیری پدر و مادرش؟

شما چه انتظاری از همسر آینده‌تان دارید؟ شکی نیست که قرار نیست او با ازدواج کردن خانواده‌اش را کنار بگذارد و گره‌ای از مشکلات‌شان باز نکند، اما می‌توانید بپذیرید که او با هر تماس خانواده‌اش مثل زمان مجردی سراغ‌شان برود و همه چیزهایی که از او می‌خواهند را انجام دهد؟

چه شرایط او این محدودیت‌ها را برایش ایجاد کرده باشند و چه ویژگی‌های شخصیتی‌اش، شما با انتخاب چنین همسری عرصه خصوصی نخواهید داشت و نمی‌توانید انتظار مستقل زندگی کردن را داشته باشید.

اگر وارد شدن به چنین زندگی برای‌تان قابل پذیرش است و با همه ویژگی‌های دیگر خواستگارتان هم می‌توانید کنار بیایید، برای‌تان آرزوی خوشبختی می‌کنیم اما اگر این زندگی، دقیقا متضاد چیزی است که همیشه می‌خواسته‌اید، تنها به‌دلیل وارد شدن به رابطه‌ای که قرار است در آن دغدغه مالی نداشته باشید، او را انتخاب نکنید.

 

جنگ برای تغییر کردن

باز هم لازم است تاکید کنیم که با ازدواج کردن، تنها به یک فرد پیوند نمی‌‌خورید بلکه با یک خانواده دیگر که چه در کنار شما زندگی کنند و چه دور از شما سایه‌شان بر زندگی‌تان می‌افتد همراه می‌شوید.

اگر مردی که برای همسری انتخاب کرده‌اید، از نظر الگوی رفتاری که در خانواده آموخته، زمین تا آسمان با شما فرق می‌کند، تصور نکنید به خاطر عاشق بودنش می‌توانید شخصیتش را زیر و رو کنید.

مردی که درکش از وقت گذرانی با دیگران با شما متفاوت است، به شکل متفاوتی سر میز غذا می‌نشیند و حتی واژگانی که به کار می‌برد، زمین تا آسمان با آنچه که شما آموخته‌اید و در جمله‌بندی‌های‌تان از آنها استفاده می‌کنید فرق می‌کند، نمی‌تواند گزینه خوبی برای یک عمر کنار هم زندگی کردن باشد.

شاید تصور کنید که با استفاده از عشقی که به شما دارد، می‌توانید پیوندش را با گذشته‌اش قطع کنید و او را هر روز بیشتر به خودتان جلب کنید، اما حتی اگر همسرتان به مرور کمی تغییر کند، نمی‌توانید از او انتظار داشته باشید یک‌شبه تغییر کند.

یادتان نرود که این تفاوت‌ها پس از صاحب فرزند شدن و وقتی پای رفتار کودک و تربیت او به میان می‌آید،‌خود را بیشتر نشان می‌دهند، پس با دیدن اسکناس‌های توی جیب و البته ابراز محبت کردنش هیجان زده نشوید و همه معیارهایی که برای انتخاب همسر به آنها نیاز دارید را در کنار هم بررسی کنید.

از این مردها فاصله بگیرید
از این مردها فاصله بگیرید

از این مردها فاصله بگیرید
حتی اگر جیب‌شان پرپول باشد…

 

رئیس‌ها

مردهای خودشیفته‌ای که می‌خواهند رئیس شما باشند و تصور می‌کنند همیشه بهتر از شما فکر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند، می‌توانند زندگی را برای‌تان سخت کنند.

این مردها، به‌ویژه اگر موقعیت اقتصادی و اجتماعی بالایی داشته باشند، به سختی پیشنهادهای شما را می‌پذیرند و حاضرند در گرفتن تصمیم‌ها شما را هم سهیم کنند؛ انگار در انتخاب‌های زندگی آنها شما هیچ سهمی ندارید.

خدمتکارها

شاید از نظر آدم‌هایی که از دور به رابطه شما نگاه می‌کنند، یک مرد پولدار و گوش به فرمان، همسری ایده‌آل به‌نظر برسد.

اما باور کنید زندگی در کنار مردی که هیچ نظری ندارد و بدون قرار گرفتن زیر سایه شما، از پس باز کردن هیچ گره‌ای برنمی‌آید، آسان نخواهد بود.گرفتن تک‌تک تصمیم‌ها به تنهایی و انجام همه این کارها به تنهایی شما را از پا در خواهد آورد.

مجردها

بعضی مردها حتی بعد از ازدواج هم حاضر نیستند در شیوه زندگی‌شان تغییری ایجاد کنند. نه تنها آمدن شما به زندگی چنین مردی، بلکه صاحب فرزند شدن‌تان هم ممکن است هیچ تغییری در شیوه زندگی و برنامه‌های‌شان ایجاد نکند. اگر به چنین مردی اعتراض کنید، بعید نیست که به شما بگوید اصلا برای ازدواج ساخته نشده و بهتر بود چنین تصمیمی را نمی‌گرفت.

 

.

مطلب پیشنهادی

زنان دلبر و مردان قهرمان هر دو در عذابند

در مجله اینترنتی بی کلک بخوانید : باورهاي بسيار رايج و البته دمده اي در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.