هتل متحرک ATS

صنعت گردشگری رو به تحول و پیشرفت بوده و هر روز پتانسیل های تازه ای در آن کشف شده و یا خلق می شود. هتل خودران ATS ، پس از کشتی ها خودران رولز رویس که جهان را به تحسین واداشت، موفقیت دیگری از هوش مصنوعی و دنیای تکنولوژی محسوب می شود. این محصول منحصر به فرد و خلاقانه ی استیو لی، طراح کانادایی نیز از همین دسته پیشرفت های صنعت گردشگری محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که هتل خودران ATS به عنوان یک اتومبیل کاربردی برقی، موفق شد مدال نوآوری بنیادی در مسابقه طراحی صنعتی هتلداری را به دست بیاورد.

اگر چه این هتل متحرک هنوز به خط تولید وارد نشده و تنها طرح و ایده ی آن به ثبت رسیده است، اما به احتمال زیاد در آینده ی نه چندان دور با ساخت هتل ATS شاهد تحول بزرگی در سبک گردشگری خواهیم بود. تحولی که می تواند چهره ی شهرهای ما را به شکلی نوین آراسته و شکل تفریحی و توریسم جدیدی به وجود بیاورد.

 

هتل خودران ATS
هتل خودران ATS

معرفی هتل خودران ATS

همان طور که احتمالا از نام این محصول حدس می زنید، با یک هتل متحرک روبرو هستیم. هتل ATS تلفیقی از یک سوئیت لوکس و اتومبیل برقی یا همان الکتریکی پرقدرتی است که می تواند بین شهرها و کشورها حرکت کرده و استقامت کیفی بالایی از خود نشان دهد.

استیو لی طراحی مبتکر و حرفه ای از استودیو Aprilli شهر تورنتو کانادا می باشد. وی پیش از این چندین هتل لوکس و تراز اول را طراحی کرده است. اما به نظر می رسد که این بار در تکمیل خلاقیت های خود، به سراغ ایده ای نو رفته باشد.

هتل خودران ATS وسیله ای ست که مسافر خود را از رزرو هتل در شهر و کشور مقصد بی نیاز می سازد. به علاوه این هتل به مسافر خود امکان آن را می دهد که در هر جایی و در هر زمانی اقامت کرده و به استراحت بپردازد.

هتل خودران ATS
هتل خودران ATS

 

لازم به ذکر است که این هتل برقی خودران در هر بار شارژ، قادر به ادامه ی حرکت برای ۶ تا ۱۰ ساعت خواهد بود. این اختلاف زمانی نیز بستگی به سرعت حرکت و میزان توقف خواهد داشت.

نحوه ی عملکرد هتل خودران ATS

زمانی که مسافران به هتل خودران ATS سوار می شوند و قصد مسافرت با آن را دارند، کافی ست که مبدأ و مقصد سفر خود را انتخاب نمایند. سپس در صورتی که مایل به توقف در جایی بین مبدأ و مقصد باشند، باید آن را نیز در سیستم هوشمند خودرو وارد نمایند. با انجام این کارها و اطمینان از شارژ داشتن خودرو، مسافران می توانند کارها را به سیستم هوش مصنوعی آن سپرده و خود به استراحت و تفریح در اقامتگاه متحرک بپردازند.

هتل خودران ATS
هتل خودران ATS

در این هتل خودران تمامی امکانات لازم برای گذراندن اوقاتی آسوده قرار داده شده است.

به علاوه جداره های تماما شیشه ای هتل ATS سبب می شود که مسافران آن حین حرکت به سمت مقصد خود، قادر به مشاهده ی دیدنی های در مسیر بوده و کاملا بر محیط اطراف احاطه داشته باشند.

مسافر می تواند تمام طول مسیر حرکت هتل و خودروی خودران را روی صفحه نمایش هوشمند گوشی یا تبلت خود تحت نظر گرفته و احیانا نسبت به تغییر مسیر و ارسال دستور تازه به ماشین اقدام نمایند. به علاوه روی شیشه هوشمند خود ATS نیز طول مسیر به شکل خط سیری به نمایش درآمده و موقعیت مکانی و جغرافیایی لحظه به لحظه بر آن دیده می شود.

در طرح استیو انواع اتاق ها برای ATS در نظر گرفته شده است. به طور مثال این هتل می تواند با یک سوئیت یک خوابه همراه باشد و یا این که سوئیتی خانوادگی به همراه جکوزی داشته باشد.

هتل خودران ATS
هتل خودران ATS

اگر چه نمی توانیم به این زودی های منتظر حرکت هتل های خودران در خیابان ها باشیم، اما به محض آن که زیرساخت های شهرهای ما برای رفت و آمد اتومبیل های خودران آماده شود، قدم بزرگ جهش به سمت رهایی بشر از به دست گرفتن فرمان و نگرانی تردد در خیابان ها به پایان خواهد رسید.

در حال حاضر چندین شهر در ایالات متحده آمریکا پتانسیل و زیرساخت های لازم برای به حرکت درآمدن هتل خودران را دارا می باشند. به همین دلیل نخستین تست و تجربه ی سفر با این هتل در این شهرها از جمله نیویورک اتفاق خواهد افتاد.

اما طبق وعده ای که سازندگان آن داده اند، دیری نمی پاید که ATS به تولید انبوه رسیده و به عنوان یک همراه گردشگری مورد توجه و استقبال توریست ها قرار بگیرد.

هتل خودران ATS
هتل خودران ATS
هتل خودران ATS
هتل خودران ATS
هتل خودران ATS
هتل خودران ATS