خانه » طنز و سرگرمی » خواندنی ها » هتل بدبختی کجاست؟

هتل بدبختی کجاست؟

از این خارجی های عجیب و غریب هیچ کاری بعید نیست ، حتی پرداخت پول برای چشیدن طعم هتلی با مزه ی بدبختی و زاغه نشینی با اسمی بنام هتل بدبختی ..!!

تخمین زده می‌شود که از هر هشت نفر در جهان یک نفر زاغه‌نشین است.

در آفریقای جنوبی که اوضاع و احوال مالی خیلی ‏از مردم کشورش مناسب نیست حالا برخی پول‌دارها در سفر به این کشور کلی هزینه می‌کنند تا زندگی فقیرانه را تجربه ‏کنند!.

هتل‌ها عجیب و غریب در کشورهای مختلف دنیا زیاد شده‌اند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

افتتاح هتلی در ‏آفریقای جنوبی اما باعث تعجب خیلی‌ها شده است و حتی مخالفان خاص خود را دارد.‏

 

هتل بدبختی

‏ ‏امکانات هتل بدبختی

خوابیدن زیر سقفی از حلبی، نشستن زیر نور شمع و بدون وجود برق، غذا پختن روی یک اجاق قدیمی و زنگ زده.

این یک ‏حلبی آباد فقیرانه است که تجربه زندگی در آن را یک هتل زنجیره ای لوکس، در «بلومفنتن»، شهری در مرکز آفریقای ‏جنوبی به گردشگرهای خارجی پیشنهاد می‌دهد.

به گفته مقام‌های این هتل پول‌دارها با استفاده از امکانات آنها می‌توانند تجربه ‏سبک زندگی میلیون ها نفر از مردم آفریقای جنوبی که در زاغه‌ها زندگی می‌کنند را تجربه کنند.اقامت در این هتل حلبی‌آباد ‏اصلاً در مقایسه با درآمد مردم آفریقای جنوبی ارزان نیست.‏

‏ ‏هزینه اقامت 

توریست‌ها برای ماندن در کلبه‌های این زاغه‌نشین باید شبی ۸۰ دلار هزینه پرداخت کنند؛ پولی که معادل با نصف میانگین ‏حقوق یک ماه مردم آفریقای جنوبی است.

همه کلبه‌ها از چوب و ورقه‌های حلبی ساخته شده‌اند و مسافران باید آب گرم مورد ‏نیاز خود را با استفاده از آتش مهیا شده در جلوی کلبه آماده کنند.

به گفته مقام‌های این هتل برای واقعی به نظر رسیدن ‏هتل،دستشویی هم به صورت عمومی و به سبک زاغه‌نشین‌ها برای توریست‌ها در نظر گرفته شده است.‏
‏ ‏
گردشگرها اما با یک تفاوت از زندگی زاغه‌نشین‌ها می‌توانند برای کارهایشان در این هتل به اینترنت بی‌سیم دسترسی داشته ‏باشند.

هر چند این هتل مورد توجه برخی گردشگرها قرار گرفته اما گروهی از مخالفان هم ساخت این هتل را نوعی مسخره ‏کردن زندگی زاغه‌نشین‌ها،سیاه پوست‌ها و نوعی ترویج نژادپرستی تلقی کرده‌ اند.

۸۵ درصد سیاه پوستان آفریقای جنوبی فقیر ‏هستند اما ۸۷درصد سفیدپوستان ساکن این کشور درآمدی در حد طبقه متوسط و یا بالاتر دارند.

مقام‌های این هتل در برابر ‏موج انتقادها گفته‌اند که قصد داشته‌اند با اقامتی کوتاه گردشگرها زندگی فقیرانه و سخت مردم این کشور را به صورت واقعی ‏تجربه کنند؛البته با هزینه خودشان چنین کاری را میکنند!‏

گردآوری:مجله اینترنتی بی کلک

 

.

مطلب پیشنهادی

جملات خنده دار و خواندنی

جملات خنده دار و خواندنی

بابا بزرگم گفت بیاید میخوام نصیحتتون کنم, رفتم سریع چند تا چوب اوردم, گفت اینا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.