خانه » سبک زندگی » مسائل زناشویی » معاینه پرده بکارت / دیه بکارت

معاینه پرده بکارت / دیه بکارت

نمونه گواهي بكارت,هزینه گواهي سلامت بكارت,ایا ازمایش باکرگی اجباری است,آزمايش بكارت قبل از ازدواج اجباری است,شکایت ارش البکاره,حداقل ارش البکاره,معاینه پرده بکارت, دیه بکارت

معاینه و دیه پرده بکارت

دیه پرده بکارت

هایمن معمولا به صورت چینی عروقی و نازک از غشای مخاطی است که از لحاظ شکل وضخامت انواع مختلفی دارد.این پرده دارای یک سوراخ مرکزی است که اشکال گوناگونی دارد

معاینه پرده بکارت / دیه بکارت

ازاله ی بکارت

ساییدگی، خراشیدگی و پارگی پرده بکارت را که توام با تورم و خونمردگی و جاری شدن خون است ازاله ی بکارت می نامند.

باید توجه داشت که خونریزی شرط ازاله ی بکارت نیست وهمچنین عدم خونریزی در هنگام دخول به معنای ازاله ی بکارت در گذشته نیست.

دیه پرده بکارت یا از بین رفتن ان از نظر علمی نقص عضو محسوب نمیگردد ولی در قوانین مجازات در همه کشورها ازاله بکارت، در موارد جنسی که موجب شکایت گردد، مجازات سنگینی دارد. جریمه ی ازاله بکارت در موارد غیر جنسی، مانند تصادفات یا حوادث نیز در قوانین مجازات اسلامی پیش بینی شده است.

تعیین ارش البکاره

با توجه به موازین شرعی و قانونی ارش البکاره برابر یک مهر المثل است که در تمام موارد با نظر کارشناس تعیین می گردد. اگر میزان مهرالمثل بیش از دیه ی کامل زن باشد، بیشتر از یک دیه پرده بکارت کامل تعلق نمیگیرد و محاسبه نخواهد شد.

تفاوت ارش و دیه

دیه مالی است که در قبال صدمه وارد به جسم وجان انسان باید از طرف عامل و مسبب صدمه به آسیب دیده پرداخت گردد و نوع و مقدار آن برای هر یک از اندام های بدن معین است و شارع آن را تعیین نموده است.

در حالیکه مقدار ارش را شارع تعیین نکرده و قاضی مکلف است حسب مورد راسا با جلب نظر کارشناس مقدار آن را تعیین نماید.

دیه بر حسب گاو و گوسفند و شتر و درهم و دینار تعیین میگردد در حالیکه ارش بر اساس پول رایج مملکت مشخص می گردد.

دیه پرده بکارت و پاره شدن بطور غیر عمد چقدر میباشد؟

نظریه اداره حقوقی:

مستفاده از ماده ۱۵۰ قانون دیات آنست که دیه پاره کردن عمدی پرده بکارت مهرالمثل است (دیه کامل زن مذکور در آن ماده بابت پاره کردن مثانه است) و چون از جهت میزان دیه فرقی بین عمد و غیر عمد نیست لذا بطور کلی دیه پرده بکارت چه عمدا چه من غیر عمد همان مهرالمثل می باشد.

از بین بردن پرده بکارت دختر با انگشت یا چیز دیگر در صورتیکه موجب پاره شدن مثانه و عدم امکان ضبط ادرار باشد مشمولی ماده ۱۵۰ قانون دیات است و علاوه بر دیه کامل زن، مهرالمثل نیز دارد. اما اگر منتهی به پاره شدن مثانه نباشد بنا بر مستفاد از ملاک همان ماده فقط مهرالمثل به آن تعلق می گیرد و در هر دو صورت چنانچه این عمل بوسیله اجنبی و غیر مجاز انجام شده باشد طبق ماده ۲۰۸ مکرر قانون مجازات عمومی مرتکب تعزیر خواهد شد.

ارش ازاله بکارت

هرگاه کسى غیر از زوج، بکارت زنى را از بین ببرد، ضامن است و مقدار أرش ازاله بکارت، مهرالمثل باکره است.

اگر بعد از عقد معلوم شود زن باکره نیست، مرد نمى تواند عقد نکاح را فسخ کند مگر این که از اول شرط بکارت کرده باشد.

اگر مرد با این شرط با زن ازدواج کند که او باکره باشد، ولى زن باکره نباشد، مرد مى تواند عقد را فسخ کند یا این که مقدار تفاوت مهر زن باکره و غیر باکره را از او بگیرد. همچنین است اگر زن بکارت نداشته و پرده بکارت را ترمیم کرده باشد.

حکم ازدواج بعد از تغییر جنسیت

هریک از زوجین اگر تغییر جنسیت دهند، اگر غیر مقارن باشد، از هنگام تغییر جنسیت، عقد باطل مى شود.

اگر تغییر جنسیت زوجین مقارن باشد، بعید نیست بقاى زوجیّت اگر چه احکام تغییر مى کند. پس بر مرد فعلى نفقه دادن واجب مى شود و بر زن فعلى اطاعت کردن واجب است، اگر چه احتیاط واجب در تجدید عقد نکاح است.

حکم مهر بعد از تغییر جنسیت

هرکدام از زوجین، اگر تغییر جنسیت بدهند، ازدواج آنها باطل مى شود و در صورت آمیزش قبل از تغییر جنسیت، تمام مهر باید پرداخت شود و در صورت عدم آمیزش نیز على الاقوى تمام مهر را باید بدهد و احتیاط آن است که مصالحه کنند.

 

  علت خونریزی دختر باکره / نداشتن خونریزی در شب عروسی

 

نحوه معاینه بکارت

نحوه معاینه بکارت

با مراجعه به پزشک زنان و زایمان , پزشک از شخص میخواهد که روی تخت رفته و به پشت بخوابد ,  ران‌ها را به شکم بچسباند . پاها را از هم دور کرده و در جایگاه مخصوص بگذارد . این کار معمولا بر روی تخت مخصوص معاینه انجام میشود و به آن lithotomy-position یا پوزیشن لیتوتومی میگویند .

سپس دکتر لبهای کوچک واژن را باز میکند و از شخص میخواهد که زور بزند . در این حالت پرده قابل دیدن و تشخیص است . این کار معمولا درد ندارد .

معاینه بکارت در چه مواردی مفید است؟

در مورد تجاوز به شخص و آسیب های وارده و حتی زمان تقریبی پاره شدن پرده .  پزشک قانونی میتواند این مورد را تشخیص داده و ثابت کند .

در هنگام طلاق , اگر آسیبی به پرده هایمن نرسیده باشد , میتوان نام را از شناسنامه حذف کرد .

در مواردی که پرده بکارت در اثر یک حادثه و اتفاق از بین رفت و یا آسیب دیده باشد , پزشک قانونی میتواند این مورد را تشخیص داده و به شخص گواهی دهد .

تشخیص نوع پرده , در بسیاری موارد بخاطر نوع پرده , شخص ممکن است خونریزی نکند یا در موارد معدود ممکن است به طور مادر زادی پرده نداشته باشد , پزشک قانونی میتواند این موارد را تشخیص داده و به شخص گواهی معتبر دهد .برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تشخيص بكارت توسط خود فرد و ترمیم بکارت حتما این دو مطلب را بخوانید که ادامه این مقاله می باشد.

منبع:

yasa.co

 

  ترمیم پرده بکارت / هزینه ترمیم پرده بکارت / حكم شرعی ترميم بكارت

 

.

مطلب پیشنهادی

9 دلیل اصل شکست خوردنتان در خواستگاری

اگر شما هم جزو آن دسته از پسرهایی هستید که با وجود داشتن شرایط و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.