تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

دانلود کتاب فمینیسم از سوزان آلیس واتکینز

دانلود کتاب فمینیسم از سوزان آلیس واتکینز  کتاب فمینیسم از سوزان آلیس واتکینز

قدم اول-فمینیسم

نام کتاب: فمینیسم – قدم اول

نویسنده: سوزان آلیس واتکینز

مترجم: زیبا جلالی نائینی

انتشارات: شیرازه

سال نشر: 1380

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 173 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 6.33 مگابایت

  فمینیسم چیست ؟ زنان به عنوان حقوق حقّه ی خود به منزله «موجود انسانی» هستند! فمینیسم به معنی مورد تردید قرار دادن تقسیم کار در جهان است، که مرد را مسئول حوزه ی عمومی یعنی کار، ورزش، جنگ، دولت و … قرار داده است، در حالیکه زنان با جان کندن در خانه، بار زندگی خانوادگی را بدون حضور فعال در جامعه به دوش بکشند. فمینیسم اگرچه جریان های افراطی ای نیز دارد، اما واکنشی است در برابر هزاران سال مردسالاری در تمام کشور ها، که زنان را از حق آموزش و حتی رای دادن محروم کرده بود …!

برای بسیاری هنوز کلنه فمینیسم هنوز معادل «مرد ستیزی» یا جنگ میان جنسیت هاست و چشم اندازی از رقابت زنان و مردان را تداعی میکند. کتاب حاضر، قدم اولی است در شکستن این افسانه. این کتاب مروری است بر تاریخچه نسبتا کوتاه جنبش زنان از بدو تولد آن در انقلاب 1789 فرانسه تا فراگیر شدن آن طی جنبش های رهایی بخش زنان در دهه 70 میلادی و سپس بازگشت محافظه کاری در این زمینه در دوران تفوق نئولیبرالیسم.هدف آن شناسایی دستاوردهای این جنبش و نیز چالش هایی است که هم اکنون نیز در قرن بیست و یکم این جنبش در سراسر جهان هم به واسطه مقاومت های بیرونی و هم به دلیل مخالفت خوانی های درونی با آن روبروست. قدم اول آشنایی است با تاریخچه این جریان تاثیر گذار، و بازخوانی چرایی پدید آمدن این نهضت.

  سری کتب قدم اول که توسط انتشارات شیرازه منتشر شده اند،کتاب هایی هستند مصور، آسان و جذاب و خواندنی که برای آشنایی و قدم اولیه به سوی بزرگان علم و فلسفه نوشته شده اند و از این حیث برای مخاطب خاص و عام جذاب و مفید است.]]>

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.