خانه » سبک زندگی » آرایشی » ریمل ابرو چیست ؟ روش استفاده از ریمل ابرو

ریمل ابرو چیست ؟ روش استفاده از ریمل ابرو

ریمل ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

ریمل ابرو یکی از پر مصرف‌ترین وسایل آرایشی است که کاربرد اصلی آن جهت مرتب کردن و پر پشت کردن ابرو‌هاست. برای کسانی که ابرو‌هایی باریک و کم پشت دارند و نیز کسانی که به داشتن ابرو‌های ضخیم و پهن علاقه‌مند هستند، ریمل ابرو می‌تواند بسیار کاربردی باشد. همچنین این وسیله آرایشی به منظم شدن ابرو‌ها و در نتیجه جذاب‌تر شدن آن‌ها نیز کمک زیادی می‌کند، چرا‌که ابرو یکی از اعضای مهم در زیبا به نظر رسیدن چهره است و زیبایی و خوش حالتی آن می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای در جذابیت یک فرد به خصوص بانوان بگذارد.

راه‌های زیادی برای تغییر حالت ابرو‌ها مانند تتو، هاشور و … وجود دارد، اما ریمل ابرو راه حلی فوری و آسان برای این منظور خواهد بود. گاهی به ریمل ابرو، رنگ یا ژل ابرو نیز می‌گویند.

روش استفاده از ریمل ابرو

ابتدا باید به نکته توجه نمود که قبل از استفاده از هر گونه مواد آرایشی باید صورت را از هر گونه مواد آلوده پاک کرد. ریمل ابرو نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ بنابراین قبل از استفاده از آن پوست صورت را به خوبی شسته و سپس خشک کنید.

روش استفاده از ریمل ابرو تقریباً شبیه استفاده از ریمل مژه است. به این صورت که بلافاصله پس از خارج نمودن برس آن از درون ظرف ریمل، به آرامی بر روی مو‌های ابرو کشیده شود. این کار باید از قسمت‌های داخلی به سمت قسمت‌های بیرونی مو‌ها انجام گردد. همچنین این عمل باید در جهت رویش طبیعی مو‌ها صورت پذیرد.

  • بهتر است استفاده از ریمل ابرو را در آخرین مرحله از آرایش انجام دهید. چرا که ممکن است رنگ‌های دیگر مواد آرایشی بر روی آن نشسته و کارایی آن را کاهش دهند.
  • سعی کنید عمل کشیدن ریمل به ابرو‌ها را تنها در یک مرحله به پایان برسانید. این بدان علت است که مواد موجود در فومولاسیون ریمل ابرو یه گونه‌ای هستند که بلافاصله پس از استفاده از آن خشک می‌شوند. اگر برای بار دوم از آن بر روی ابرو‌ها استفاده شود سبب تکه تکه شدن و به هم ریختن نظم مو‌های ابرو می‌شود.
  • ریمل‌های ابرو عموماً از مواد ضد آب ساخته شده اند؛ بنابراین برای آن که به خوبی بتوان آن را از روی پوست صورت پاک کرد، باید از پاک کننده‌های مخصوص مواد آرایشی مانند شیر پاک کن‌ها بهره برد.

بهترین ریمل‌‌ ابرو

ریمل ابرو چند سالی است که به بازار لوازم آرایشی و بهداشتی وارد شده است؛ و بانوان نسبتاً فراوانی به این وسیله آرایشی علاقه‌مند شده اند. در حال حاضر بر اساس کارایی، دو نوع ریمل ابرو در بازار موجود است:

  1. اولین نوع ریمل ابرو نوع ساده آن است که اصطلاحاً ریمل ابرو Clear نامیده می‌شود. این نوع از ریمل ابرو برای خانم‌هایی کاربرد دارد که که خودشان از ابرو‌های پر پشتی برخوردار هستند. این نوع از ریمل ابرو صرفاً برای حالت دادن و فیکس نمودن ابرو‌ها کاربرد دارد.
  2. دومین نوع آن ریمل ابرو رنگی است که در اصطلاح به آن ریمل tinted گفته می‌شود؛ و برای استفاده خانم‌هایی است که دارای ابرو‌هایی کم پشتی و کم حجمی هستند. این ریمل ابرو علاوه بر حالت دادن به ابرو‌ها به خاطر رنگ موجود در آن ابرو‌ها را ضخیم‌تر و پر حجم‌تر نیز می‌نمایند.

 

تهیه شده مجله اینترنتی بی کلک

 

.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه سالاد گرم لوبیا سبز

در زمستان سرد سالاد گرم لوبیا سبز را امتحان کنید مواد لازم برای تهیه سالاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.