تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عواقب و ضربه های احساسی رابطه با مرد متاهل

این که کسی دوست دارد با یک مرد متاهل رابطه عاشقانه داشته باشد یک موضوع کاملا شخصی است، اما قطعاً اگر از ضربه های احساسی بعدش و شکست احساسی که خواهد خورد با خبر باشد شاید در تصمیمش تجدید نظر کند.

رابطه با مرد متاهل

عوارض رابطه با مرد متاهل

بهتر است ابتدا این مقاله را با طرح یک پرسش مطرح کنیم. رابطه با مرد متاهل چگونه خواهد بود ؟

تمام روابط در بهترین حالت یک نوع چالش هستند، اما اولویت دوم در زندگی یک مرد بودن می تواند مجموعه ای از مشکلات جدید را به ارمغان بیاورد. پس قبل از این که قلب خود را به یک مرد متاهل بدهید بهتر است بدانید:

مرد متاهل همسرش را ترک نخواهد کرد

آیا می دانید که کمتر از پنج درصد مردان در واقع همسران خود را به خاطر زن دیگری ترک می کنند ؟ حتی اگر او به شما بگوید که زندگی با همسرش نا امید کننده است، او را دوست ندارد و یا او را ترک خواهد کرد. این ممکن است به دلایلی همچون پیامدهای مالی مربوط به طلاق، اعتقادات مذهبی وی، علاقه اش به حفظ بنیان خانوادگی اش باشد یا این که او هنوز هم همسرش علاقه مند است، هر چند خلاف آن را بگوید.

بنابراین مهم نیست که او چند بار گفته است که می خواهد همسرش را ترک کند، تو باید بدانی که اینها تنها بازی با کلمات است.

پنهان کاری مرد متاهل در رابطه

اگر مردی شما را بخواهد، پنهان کاری نمی کند.

وقتی روز به پایان می رسد، هر کسی به سمت چیزی که از صمیم قلب می خواهد می رود. مردی که شبها را در کنار خانواده و همسرش می گذراند، زندگی خود را دوست دارد و شما تنها یک میان وعده برای وی محسوب می شوید.

اگر او بخواهد باقی عمر خود را با شما به اشتراک بگذارید؛ برایش پیامدها و هزینه های آن اهمیت ندارد و مایل است زندگی خود را بخاطر شما تغییر دهد.

بنابراین اگر تصمیم گرفتید او را ترک کنید، او به سادگی شما را با شخص دیگری جایگزین خواهد کرد.

ممکن است مرد مورد علاقه تان شما را قانع کند که شرایطش را درک کنید. اما یک لحظه جای خود را با وی عوض کنید. تصور کنید که با مردی ازدواج کرده اید که واقعا دوستش ندارید و یا اصلا رابطه جنسی ندارید. سپس با یک مرد شگفت انگیز آشنا می شوید و می خواهید احساستان را با وی به اشتراک بگذارید. در این شرایط آیا با همسرتان که هیچ احساسی به وی ندارید، خواهید ماند ؟

به همین سادگی. مردی که واقعا شما را بخواهد و برای شما ارزش قایل باشد، شما را مخفی نخواهد کرد.

خیانتکار همیشه خیانت می کند

یک سوال ؟ آیا از همان اول می دانستید که این مرد متاهل است ؟ آیا او با شما صادق بود یا دروغ گفت و بعدا خود شما این حقیقت را فهمیدید ؟

اگر او به شما دروغ گفته است، چگونه می توانید دوباره به او اعتماد کنید ؟ و مهمتر از همه، اگر او در حال حاضر همسر خود را فریب می دهد و با کسی دیگری رابطه دارد، چه چیزی باعث می شود که دوباره این کار را در مورد شما انجام ندهد ؟ اگر او فرد خیانتکاری است، در مورد شما نیز همانطور خواهد بود. پس حتی اگر به خاطر شما همسرش را ترک کند، آیا مهم است ؟ آیا می توانید به او اطمینان داشته باشید ؟

اگر او بی وفاست، لزومی ندارد شما وفادار باشید.

از اشتباهاتی که بسیاری از زنانی که با مردان متاهل در ارتباط هستند، مرتکب می شوند، اینست که به آنها وفادار هستند. این را در نظر داشته باشید که او ممکن است ماه ها یا سالها شما را در کنار خود نگه دارد و از بودن با شما لذت ببرد، در حالی که زندگی و همسر خود را نیز دارد. بعد از این که زمانی را با شما گذراند، به دلایل مختلف شما را کنار خواهد گذاشت.

در این میان تنها عمر شما بوده است که به هدر رفته و فرصت های زیادی برای انتخاب همسر ایده آلتان از دست داده اید.

رابطه مرد متاهل با دختر مجرد

در رابطه یک دختر با مرد متاهل محدودیت زمانی وجود دارد.

مرد مورد علاقه تان چه مدت برای شما وقت می گذارد ؟ چقدر باید منتظر باشید که از همسرش جدا شود و برای شما وقت بگذارد ؟ تا کی باید منتظر باشید که او به سراغ شما بیاید ؟

اگر برای شما زمانی را تعیین کرده است و شما در غیر از آن نباید با وی تماس داشته باشید، به این علت است که وی همسرش را دوست دارد و نمی خواهد او را ناراحت کند و یا از دست بدهد. او تنها شما را برای اوقات فراغت خود می خواهد.

توجه کنید که چگونه درباره همسرش صحبت می کند !

آیا سخن گفتن او در مورد همسرش محترمانه است و صادقانه علت این که چرا نمی خواهد با او باشد را به شما می گوید ؟ اگر چنین است، پس این نشانه ای است که او به زنان احترام می گذارد و احتمالا با شما نیز صادق است.

اما اگر او اتهامات زیادی به همسرش می زند و درباره او نگران کننده صحبت می کند، ممکن است نشانه ای از این باشد که او برای زنان ارزش قائل نیست، و همچنین نمی تواند با شما صادق باشد.

انگیزه مردان متاهل برای رابطه با دختر مجرد

انگیزه خیلی از مردان برای خیانت تنها رابطه جنسی است.

خیانت زن به مرد می تواند به دلایل مختلفی باشد. اما زمانی که مردان خیانت می کنند، اغلب برای روابط جنسی است. بنابراین حتی اگر شما عاشق این مرد داشته باشید، این بدان معنا نیست که طرف مقابلتان نیز همین حس را دارد. او ممکن است فقط برای لذت جنسی از با شما باشد.

مهم نیست چند بار به شما می گوید که دیگر رابطه جنسی با همسرش ندارد…چند لحظه حرف های او را باور نکنید. او هنوز هم با همسرش هم اتاق است و مطمئنا به شما دروغ می گوید.

زندگی تان را به انتظار او نگذرانید.

اگر وابستگی عاطفی به مرد متاهل دارید، زندگی خود را معطوف به وی نکنید. هنگامی که با شما تماس میگیرد، برنامه های خود را قطع نکنید. برای خود احترام و ارزش قائل باشید. از نظر روانشناسی رابطه با مرد متاهل آینده ای سنگین و نامطمئن دارد، لذا داشتن یک زندگی عالی در خارج از این رابطه، می تواند به شما کمک زیادی کند.

آیا از ارتباط با یک مرد متاهل خوشحال هستید ؟

اگر در حال حاضر در وسط یک رابطه هستید، مهم است که با خودتان روراست باشید. آیا خوشحال هستید ؟ آیا این چیزی است که شما از زندگی خود می خواهید ؟

آیا می خواهید زمان زیادی در انتظار تماس مرد مورد علاقه تان باشید ؟ آیا فکر این که او در کنار زن دیگری زندگی می کند، شما را اذیت نمیکند ؟ قرار بود زندگیتون این طوری باشه ؟ آیا واقعا اون مرد رویاهاتونه ؟

اگر با خودتان صادق باشید، شما این نوع رابطه را دوست ندارید. شما می خواهید در هر زمانی که می خواهید با کسی که دوستش دارید، زمان بگذرانید. بنابراین بهتر است خیلی زود برای ادامه این رابطه تصمیم بگیرید.

اگر تصمیم گرفته اید رابطه با مرد زن دار را قطع کنید، به شما تبریک می گویم. تصمیم عاقلانه ای برای زندگیتان گرفته اید.

separator line/پنهان کاری مرد متاهل در رابطه/خیانتکار همیشه خیانت می کند/رابطه با مرد متاهل/رابطه مرد متاهل با دختر مجرد/انگیزه مردان متاهل برای رابطه با دختر مجرد/دل کندن از مرد متاهل/ازدواج با مرد متاهل/آیا ارتباط با مرد متاهل ارزشش را دارد !؟/مرد متاهل همسرش را ترک نخواهد کرد

چگونه رابطه با مرد متاهل را تمام کنیم ؟

اگر در ارتباط با مرد متاهل هستید و تصمیم گرفته اید از او جدا شوید، نیاز دارید که اصولی و به دور از احساسات عمل کنید. می دانم که اتمام این رابطه چقدر برایتان می تواند سخت باشد. در ادامه راهکارهایی را ارائه خواهیم داده ام که می تواند سختی های آن را راحت تر کند. صحبت و گفتگو را تمام کنید.

چرا تصمیم گرفتید رابطه با یک مرد متاهل را تمام کنید ؟ حتی اگر نمی دانید که آیا تصمیم درستی گرفته اید یا خیر، با او گفتگو نکنید. او اگر نخواهد که از شما جدا شود، حتما شما را مجاب خواهد کرد که با وی ادامه دهید.

بسیاری از مردانی که ازدواج کرده اند، دلایل بسیار مشابهی برای این که چرا به همسرشان خیانت کرده اند و یا نمی توانند از او جدا شوند، دارند. به عنوان مثال، «من او را به خاطر فرزندانم طلاق نمی دهم»، «من دیگر او را دوست ندارم و این خیانت نیست»، یا «ما مدت زمان زیادی است که با هم نمی خوابیم ».

اگرچه ممکن است که در ابتدای رابطه با یک مرد متاهل این دلایل را باور داشته باشید، اما در طول زمان از شنیدن آنها خسته و ناامید می شوید. بنابراین صحبت و گفتگو نتیجه ای ندارد و او تنها زمان بیشتری را برای با شما بودن می خرد.

دل کندن از مرد متاهل

وقتتان را با خانواده و دوستانتان بگذرانید.

هنگامی که تصمیم به دل کندن از مرد متاهل گرفته اید، سعی کنید تنها نمانید. با دوستان و خانواده زمان بیشتری را سپری کنید. اگر شخص مورد اعتمادی در اطرافتان دارید، در این مورد با او حرف بزنید و احساستان را بیان کنید.

اگر با کسی احساس راحتی ندارید می توانید افکار خود را بنویسید. ابراز و یا نوشتن احساسات به شما کمک می کند که زودتر می توانید از این رابطه خارج شوید.

روی نیازها و اولویت هایتان تمرکز کنید.

فعالیت خودتان را افزایش دهید. یک رژیم متعادل، ورزش و هشت تا نه ساعت خواب شبانه بسیار سودمند است. همچنین می توانید با یوگا یا مدیتیشن استرس خود را مدیریت کنید.

با مراقبت خوب از خودتان از لحاظ جسمی و ذهنی، این بحران را زودتر طی خواهید کرد. به جای صرف زمان برای فکر کردن به رابطه ای که گذشته، تمرکز خود را بر یک سرگرمی یا شور و شوق جدید و یا یادگیری یک مهارت بگذارید.

هنوز نمیتوانید از مرد متاهل دل بکنید ؟

اگر هنوز هم میخواهید با مرد متاهل در رابطه باشید مطالب زیر را به دقت بخوانید:

آیا ارتباط با مرد متاهل ارزشش را دارد !؟

از دختران یا زنان مطلقه‌ای که با مردان متاهل ارتباط دوستی برقرار کرده‌اند، خواسته می‌شود که با واقع بینی به مسائل ذکر شده، فکر کنند که آیا مردی متاهل و خانواده دار که معلوم نیست، واکنش اطرافیان و همسرش بعد از اطلاع از این ارتباط با شما چه باشد، صلاحیت یا ارزش این را دارد که شما به او دل ببندید، علاقه پیدا کنید، خودتان را برای او هزینه کنید، سرمایه گرانمایه جوانیتان را برای او تلف کنید و به خاطر او بهترین دوران زندگیتان را نابود کنید و فرصت و شانس ازدواج را از دست بدهید.

تلقین نابود شدن زندگی پس از پایان رابطه

این که بعضی زنان نمی‌توانند به پایان دادن به چنین رابطه‌هایی فکر کنند، عذاب می‌کشند و گریه می‌کنند، به خاطر این است که خودشان را کم می‌بینند و به خودشان تلقین کرده‌اند که بدون طرف مقابل زندگیشان نابود می‌شود در حالی که نمی‌دانند سخت در اشتباه هستند و اتفاقا با وجود چنین مردانی است که زندگیشان تباه می‌شود.

فقط کافی است کمی به این مسئله واقع بینانه دقت کنند و توجه داشته باشند که در چنین رابطه‌ای، ممکن است خانم‌ها دچار مشکلات بیشتر و غیر قابل حلی شوند.

ازدواج با مرد متاهل

ازدواجی سخت‌تر از دیگر ازدواج‌ها !

چنین ارتباط‌هایی بدون شک، محکوم به شکست است مگر این که رسمی و شرعی شود که پس از آن سختی‌ها و مشکلاتش، بیشتر و چند برابر دیگر ازدواج هاست.

بنابراین و به ویژه به دخترهای مجرد توصیه می‌شود که هر چه سریع‌تر با بیان شرایط و ویژگی‌های خواستگار و همسر ایده آلشان به اطرافیان و دوستان در لابه لای حرف‌ها و صحبت‌‌هایشان به صورت غیرمستقیم، شرایط را برای ورود و پذیرش خواستگار فراهم کنند و خلاءهای فکری و عاطفیشان را به صورت صحیح و منطقی پاسخ دهند.

در پایان درخور ذکر است که یکی از شاخص‌ترین راه حل‌ها برای خارج شدن از دام چنین دوستی‌ها و ارتباط‌های خطرناکی، واقع بینی است.

hits

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.