خانه » روانشناسی » رابطه پنهانی از آنچه فکر میکنید به شما نزدیک‌تر است!

رابطه پنهانی از آنچه فکر میکنید به شما نزدیک‌تر است!

رابطه پنهانی از آنچه فکر میکنید به شما نزدیک‌تر است!

 

میخوام یکم براتون از رابطه پنهانی بگم٫ حالا چرا بهش نمیگم خیانت و به جاش از رابطه پنهانی یا فرازناشویی استفاده میکنم : چون وقتی میگیم خیانت یعنی یک نفر خائن هست و دیگری قربانی و اگر افراد نقش خودشون رو این طوری بپذیرن بسیار ترمیم رابطه سخت و حتی غیر ممکن میشه!
دوستان رابطه پنهانی آقا یا خانوم نداره و چند ذهنیت توش میتونه دخیل باشه که فرد هشیار یا ناهشیار با اهداف متفاوتی وارد رابطه پنهانی بشه
۱:ذهنیت کودک آسیب پذیر : فرد با هدف گرفتن حمایت عاطفی وارد رابطه پنهانی میشه ٫ در واقع وقتی حمایت عاطفی که خودش دلش میخواد رو نمیتونه بگیره و کم کم میبینه به سمت فردی که حامی هست و کودک آسیب پذیرش رو نوازش میکنه جذب میشه!
۲:ذهنیت کودک عصبانی: فرد با هدف انتقام وارد رابطه میشه ٫انگار که کودک عصبانیش میگه : حالا که منو اذیت کردی بهت خیانت میکنم تا بفهمی دنیا دست کیه! البته این رو با همسر مطرح نمیکنه و فقط تو دل خودش مثلا داره منفعلانه خشم رو نشون میده!
۳:ذهنیت کودک شاد ناسالم: فرد تو زندگی دچار روزمرگی شده و چون آدم هیجان خواهی هست وارد رابطه پنهانی میشه تا هیجان داشته باشه!
۴:ذهنیت توجه طلب: فرد برای اینکه به اجتماع نشون بده و توجه کسب کنه وارد رابطه میشه و مثلا ممکنه به دوستاش عکساشونو نشون بده و مدام از رابطه حرف میزنه!
۵:ذهنیت بزرگمنش: فرد با هدف تنوع طلبی وارد رابطه میشه و حق خودش میدونه که تنوع داشته باشه تو زندگیش٫ در این ذهنیت تقریبا همیشه رابطه صرفا جنسی هست و خیلی برای فرد بار عاطفی نداره
در مشاوره های پیش از ازدواج وقتی با زوجها اینهارو مطرح میکنم و میگم که کدوم ذهنیتشون خیلی فعال هست و اونهارو بعدها نسبت به این موضوع آسیب پذیر میکنه٫ اکثرا زوجها جبهه میگیرن ٫ ولی دوستان خوبم مهمه که بدونیم تا تو زندگی مشترک با آگاهی پیش بریم و مسائلی برامون پیش نیاد که اصلا در خودمون نمیدیم ٫ بسیاری از آدمهای بسیار اخلاقی با همین ذهنیتها وارد رابطه شدن و وقتی به من مراجعه کردن از احساس گناه شب و روز نداشتن و یا مثلا در ذهنیت بزرگمنش برعکس هست فرد چون حق خودش میدونه بعدها بسیار آسیبهای جدی به رابطه و طرف مقابل میزنه
علاوه بر این اگر تصمیم زوج به ترمیم رابطه باشه ٫ شناسایی ذهنیت به هر دو کمک کنه شناخت بیشتری از آسیب به وجود اومده پیدا کنن در واقع سوال همیشگی “چرا من ؟آخه چی شد که این بلا سر ما اومد” رو به خوبی میده٫ البته یادمون باشه مداخله در چنین بحرانهایی حتما توسط مشاور باید صورت بگیره!

 

برگرفته از صفحه‌ی : گلناز رضاخانیها

.

مطلب پیشنهادی

زنان دلبر و مردان قهرمان هر دو در عذابند

در مجله اینترنتی بی کلک بخوانید : باورهاي بسيار رايج و البته دمده اي در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.