تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تست روانشناسی آیا من زیبا هستم ؟ سوالات + جواب

تست روانشناسی آیا من زیبا هستم ؟

تست روانشناسی زیبایی : با یک تست نمی‌توان کل شخصیت یک نفر را بررسی کرد با این حال این موضوع همیشه برای مردم سرگرم کننده بوده است.

احتمالا تستی وجود نداشته باشد که تمامی جنبه‌های شخصیت شما را نشان دهد، ولی این تست‌ها به شما میگویند شما خودتان را چه طور می‌بینید … به شما برای تبدیل شدن به شخصیتی که دوست دارید، توصیه‌هایی داریم.

تست روانشناسی آیا من خوشگلم؟

من خوشگلم؟ تا امروز بار‌ها و بار‌ها در خصوص شخصیت و جنبه‌های مختلف آن حرف زده ایم و بار‌ها گفته ایم که با یک تست نمی‌توان کل شخصیت یک نفر را بررسی کرد بلکه هر تست میتواند یک یا ۲ جنبه از شخصیت را بسنجد، مگر این که خود تست هم بسیار کامل بوده و تعداد سوالات آن خیلی زیاد باشد تا بتواند خصوصیات مختلف را ارزیابی کند.

در این صفحه تستی داریم که روش تفکر شما در خصوص بدن و اندام تان را می‌سنجد، این که حس شما در خصوص بدن تان چیست؟ مسلما دیدگاه مثبت یا منفی شما نسبت به بدن خود، میتواند در عزت نفس شما تأثیر به سزایی بگذارد.

با این سوالات می‌خواهیم صرفا یک جنبه شخصیت را بسنجیم آن هم حس شما نسبت به ظاهر فیزیکی تان و نه کل خصوصیات شخصی شما را! سوالات را به دقت بخوانید و پاسخ‌های صادقانه بدهید و همان احساسی را که واقعا دارید، بصورت آری یا خیر بیان کنید. چنانچه نمی‌توانید پاسخ قطعی بدهید، علامت سؤال را انتخاب کنید.

 

سوالات تست زیبایی چهره

عبارت بله خیر نمی دانم
1 قیافه ام را همانطور که هست دوست دارم
2 دقت می کنم لباسی بخرم که خیلی به من بیاید
3 نگرانم که پیر و نازیبا به نظر برسم
4 قبل از اینکه بیرون بروم، همیشه به قیافه ام توجه می کنم
5 سعی می کنم از نظر جسمی فعال باشم
6 هر وقت که بتوانم، خودم را در آینه وارسی می کنم
7 قبل از بیرون رفتن، زمان زیادی را صرف حاضر شدن می کنم
8 ورزش کردن برایم اهمیتی ندارد
9 غالب افراد من را خوش تیپ می دانند
10 از وسایل آرایشی اندکی استفاده می کنم
11 به صورت فعال برای متناسب برای متناسب نگه داشتن اندام خود تمرین نمی کنم
12 معمولا هر لباسی که دم دستم باشد، بدون توجه می پوشم
13 همیشه فکر می کنم اگر زیباتر یا خوش اندام تر بودم، موقعیت اجتماعی بهتری داشتم
14 تناسب در لباس هایم را دوست دارم
15 از اندامم خوشم نمی آید
16 برای آراستگی و تمیزی موهایم اهمیت خاصی قائلم
17 احساس می کنم خیلی لاغر هستم
18 دوست دارم در جمع دیگران از همه بهتر و زیباتر باشم
19 قسمت های زیادی از بدن و قیافه من، خوب است
20 داشتن تناسب اندام در زندگی من اولویت بالایی ندارد
21 برایم مهم نیست که دیگران در مورد قیافه ام چه فکر می کنند
22 از نظر جسمانی آدم زیبایی نیستم
23 همیشه احساس می کنم اضافه وزن دارم
24 در طول سال به طور منظم ورزش می کنم
25 اغلب آرزو می کنم کاش فرد دیگری بودم

تفسیر نمرات تست آیا من خوشگلم

چنانچه به سؤال‌های ۱- ۲- ۴- ۵- ۹- ۱۰- ۱۴- ۱۶- ۱۹- ۲۰- ۲۱- ۲۴، جواب بله داده اید ۲ امتیاز به خود بدهید، به جواب‌های خیر امتیازی نداده و به جواب های نمیدانم یک امتیاز بدهید.
چنانچه به سؤال‌های ۳- ۶- ۷- ۸- ۱۱- ۱۲- ۱۳- ۱۵- ۱۷- ۱۸- ۲۲- ۲۳- ۲۵، جواب خیر داده اید ۲ امتیاز بخود بدهید، به پاسخ‌های بله امتیازی ندهید و به جواب های نمیدانم یک امتیاز بدهید.

امتیاز شما بین ۵۰- ۳۴ است

تبریک می‌گوییم! شما واقعا با خود کنار آمده اید و از بدن و اندام خود احساس رضایت می‌کنید. این که فیزیک و صورت تان را دوست دارید در افزایش اعتماد به نفس تان بسیار مؤثر است.

امتیاز شما بین ۳۳- ۱۷ است

شما هنوز در مورد خود به اطمینان نرسیده اید، گاهی از بدن خود بسیار راضی هستید و گاهی با کوچک‌ترین حرف یا انتقادی از طرف سایرین، در مورد خود دچار شک و تردید می‌شوید. تلاش کنید بیش‌تر به خودتان اعتماد داشته باشید، بخود بباورانید که هر آنچه هستید خوب است.

امتیاز شما زیر ۱۶ است

به نظر میرسد که بسیار نسبت به بدن خود ناامید هستید. بلند شوید! دست از بدبینی نسبت به اندام تان بردارید؛ با بدن تان بامحبت‌تر باشید! فراموش نکنید که هر کسی با شکل و بدن مختلفی خلق شده و ظاهر ما چیزی است که به ما داده شده است. بهتر نیست که واقعیت را بپذیرید و بخود اجازه زندگی کردن بدهید؟!

 

چند نصیحت دوستانه

نظرسنجی‌ها نشان میدهد بسیاری از شما، به خصوص خانم‌ها، موقع قضاوت در مورد قیافه تان چندان منصف نیستید. حدود یک سوم از شما از قیافه تان ناراضی هستید و نیمی از شما دست کم در خصوص یک جنبه از قیافه خود ناراضی هستید.

یکی از جذاب‌ترین یافته‌ها در خصوص زنان این است که تصور ذهنی شان از بدن هیچ رابطه‌ای با حقیقت ندارد! برای زنان وزن بزرگترین منبع نگرانی است و جامعه هم با تبلیغ معیار‌های سخت در مورد بدن ایده‌ال شرایط را دشوارتر کرده است. حس مردان درباره قیافه شان با حقیقت بیرونی هماهنگ‌تر است.

چنانچه مردی از قیافه خود راضی باشد، سایرین هم احتمالا وی را به همان میزان زیبا خواهند یافت. چنانچه تصور شما در خصوص بدن خود مطلوب باشد، با بالا رفتن سن نسبت به خودتان بامحبت‌تر می‌شوید.

تلاش کنید بخود با دید مثبت بنگرید و نکات مثبت صورت و اندام تان را پیدا کنید. اطمینان داشته باشید، چنانچه دیدتان را مثبت کنید، جنبه‌های زیبایی از بدن تان را پیدا خواهید کرد که تابحال از آن بازمانده اید.

برای خودتان و بدن تان ارزش قائل شوید و بخود برسید. نظری به ظاهر و لباس پوشیدن تان بیندازید، چنانچه سایرین هم مثل شما لباس بپوشند در موردشان چه فکری می‌کنید؟ خود را با سایرین مقایسه نکنید!

بلند شوید، ورزش کنید، بخود برسید، آن وقت خودتان را با قبل تان مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که زیبایی نسبی است و در هر فرهنگ، جامعه و حتی خانواده تعریف و عقیده متفاوتی از بدن و قیافه ایده‌ال وجود دارد.

خوب به خودتان در آیینه نظر کنید، آن قدر‌ها هم که فکر می‌کنید بد نیستید. فراموش نکنید که تصویر بدنی یک پدیده روان شناختی است و لزوما بیانگر نظر سایرین به شما نیست.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.