تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

ببخشید و زندگی کنید

روابط رمانتیک بین زن و مرد گاه بسیار پیچیده می‌شود و می‌‌تواند با یک دلشکستگی کوچک به پایان برسد. بدترین چیز در مورد این پایان‌های غم‌انگیز این است که در تمام آنها دست‌کم قلب یکی از طرفین می‌شکند؛ در حالی‌که التیام دادن آن قلب شکسته بسیاری مشکلات را حل می‌کرد.

گاهی اوقات انجام این کار برای هر دو طرف بسیار سخت می‌شود و در ضمن تسکین و التیام یک قلب شکسته کار بسیار سختی است، گاه یک عمل و با گفتن چند حرف تمام داستانی که برای زندگی مشترک خود نوشته بودید، عوض می‌شود. تمام آن خاطرات خوب، رویاها و آرزوهایی که برای آینده داشتید و برنامه‌هایی که برای هر دوی خود در نظر گرفته بودید، رنگ می‌بازند.

التیام دادن یک قلب شکسته هم نیاز به زمان دارد و هم نیاز به صبوری و باید این حقیقت را بپذیرید که قلب‌تان شکسته است. مهم نیست که چند بار آرزو کنید کاهش همه چیز جور دیگری بود و کاش این اتفاقات نیفتاده بود و یا اینکه چقدر از حرفی که زده‌اید و کاری که کرده‌اید، پشیمان هستید. حالا دیگر فرقی نمی‌کند که به این نتیجه رسیده‌اید که نباید این کار را انجام می‌دادید و یا اینکه چقدر عصبانی و ناراحت هستید. حقیقت این است که قلب شما شکسته است.

 

در مورد هر چیزی که باید به خاطرش گریه کنید، حتماً گریه کنید

وقتی‌که قلب‌تان می‌شکند، بسیار طبیعی است که واکنش‌تان گریه کردن باشد. هیچگاه فکر نکنید که با گریه کردن ضعیف و حقیر به نظر می‌رسید. این اتفاق بسیار عادی و در واقع بسیار هم خوب است. وقتی که گریه می‌کنید، اجازه می‌دهید که خشم‌تان فروکش کند و کمتر احساس سنگینی کنید. اگر می‌توانید در اتاق را ببندید، موسیقی غمگینی گوش بدهید و به خودتان این فرصت را بدهید تا درد را احساس کنید و گریه کنید. بگذارید با گریه کردن دردها از قلب‌تان بیرون شوند و غم‌ها شما را رها سازند.

خود را مشغول و سرگرم نگه دارید

وقتی که قصد داریدکسی یا چیزی را فراموش کنید، باید به چیزها و افراد دیگر فکر کنید. به عبارت دیگر باید خود را پُر مشغله کنید. مهم نیست که چگونه این‌کار را انجام می‌دهید، فقط باید سرگرم باشید. به سینما بروید، یک مسابقه را تماشا کنید، سفر کنید … . واقعاً مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید. مهم این است که خود را با چیزی مشغول و سرگرم کنید. یک سرگرمی برای خود بیابید. کاری را انجام دهید که از آن لذت می‌برید؛ چیزی که ذهن شما را درگیر خودش کند و کم‌کم از آن چیزی که ناراحت‌تان کرده فارغ شوید. اگر فکرتان مشغول چیزی باشد، دیگر هیچ فرصتی برای فکر کردن به کسی که سعی دارید فراموشش کنید، نخواهید داشت.

مراقبت از خودتان

زن‌ها وقتی که دچار آسیب دیدگی روحی می‌شوند، از بسیاری جهات خود را فراموش می‌کنند. هر چه از ظاهر خود بیشتر دست بکشید و از جذابیت‌های خود بکاهید، اعتماد به نفس‌تان نیز کمتر می‌شود. بنابراین اگر آسیب دیده‌اید، از درد خود برای ترقی خود استفاده کنید نه علیه خود. بیشتر کار کنید، بیشتر پیاده‌روی کنید به وضعیت ناخن‌ها و موها برسید و هر کاری که می‌توانید، انجام دهید تا احساس زیبایی بیشتری کنید.

اوقات بیشتری را در کنار دوستان‌تان بگذرانید

دوستان همواره در چنین موقعیت‌های بهترین راه فراموش کردن غم‌ها و دلشکستگی‌ها هستند. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و آن چیزی را که آزارتان می‌دهد، راحت‌تر فراموش کنید. آنها شما را می‌خندانند و به شما کمک می‌کنند تا بفهمید مهم‌تر از آن چیزی هستید که فکر می‌کنید. فقط یک هشدار در این زمینه وجود دارد: از آنها بخواهید که در مورد شخصی که می‌خواهید او و کارهایش را فراموش کنید، از شما نپرسند؛‌چرا که با هر بار حرف زدن در مورد آنها و پیش آمدن چنین بحث‌هایی، اشک‌تان دوباره سرازیر می‌شود و فراموش کردن دشوارتر، شما نیاز به خنده دارید، نه گریه پس از همان ابتدا با آنها صادق باشید و از آنها بخواهید درباره برخی موضوعات حرفی نزنند.

از آن فرد دوری کنید

سعی کنید به جایی که احتمال می‌دهید او نیز حضور داشته باشد، نروید. وقتی که سعی می‌کنید او را فراموش کنید، باید خود را از دیدار او محروم کنید؛ در غیر این صورت کارتان دشوارتر می‌شود. اگر او را در جایی به طور اتفاقی دیدید، فقط مودبانه و محترمانه برخورد کنید و با یک پوزش ساده به سرعت از کنار او دور شوید. اگر در محل کار یا تحصیل با او برخورد کنید و نمی‌‌توانید مانع این دیدارها شوید، سعی کنید به هنگام حرف زدن با او نگاهش نکنید. خود را اغلب اوقات با کاری مشغول کنید تا حتی مجبور نباشید به او نگاهی بیندازید.

فعلاً از ایجاد هر گونه رابطه رمانتیک بپرهیزید

اگر سعی دارید کسی را فراموش کنید، فیلم‌های رمانتیک تماشا نکنید و آهنگ‌های رمانتیک گوش ندهید. این موارد به شما حال بدی می‌دهد و باعث می‌شود دوباره آن فرد را به یاد آورید. آهنگ‌های شاد گوش بدهید، به حال فکر کنید و نگران آینده نباشید.

بیرون بروید و سعی کنید چهره‌های جدیدتر را ببینید

هرچه بیشتر در خانه بمانید، بیشتر به او و کارهایش فکر می‌کنید و این مسأله باعث سخت‌تر شدن پروژه می‌شود. بنابراین حتی اگر حال و حوصله ندارید، باز هم بهترین لباس و کفش خود را بپوشید، بهترین لبخند خود را بزنید، به دوستان‌تان زنگ بزنید و سعی کنید با آنها به جای خوبی بروید، به موسیقی گوش بدهید و شادی کنید. سعی کنید با برخی چهره‌های جدید آشنا شوید و از این مسأله به خوبی استقبال کنید. وقتی که از پیله تنهایی خود خارج می‌شوید و در میان مردم قرار می‌گیرد، متوجه می‌شوید فردی که می‌خواهید فراموشش کنید، تنها فرد جذاب دنیا نیست و افراد جذاب و متفاوت دیگری نیز وجود دارند و حتی دنیای برخی از آنها به دنیای شما نزدیک‌تر است.

این پروژه را پذیرا باشید

ممکن است شما فرد بسیار قدرتمندی باشید (به لحاظ روحی – روانی) اما با این حال، باز هم آسیب دیده‌اید. این پروژه نیاز به درمان کافی دارد تا آن را بپذیرید. هیچ وقت انتظار نداشته باشید که ظرف دو روز همه چیز را فراموش کنید. اگر احساس می‌کنید که نیاز به گریه کردن دارید، اَدای افراد قوی را در نیاورید. فقط باید درد و غم خود را بپذیرید و آن را آسان بگیرد.

وقتی که صبوری بیشتر به خرج می‌دهید، همه چیز هم آسان‌تر و راحت‌تر می‌شود. با تمام این اوصاف، فراموش کردن کسی، کار بسیار دشواری است، اما با استفاده از این مراحل می‌توان آن را کمی ساده‌تر کرد. این‌‌کار سخت و زمان‌‌بر است، اما شما از عهده آن بر می‌آیید. فقط فراموش نکنید که همه چیز به شما بستگی دارد. زندگی انتظار شما را می‌کشد، پس حرکتی کنید و زندگی را نفس بکشید.

آمنه چوپانی/ماهنامه دنیای سلامت

منبع : سایت زیباشو

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.