خانه » سبک زندگی » دانستنیهای جنسی » خوراکی های مفید و مضر در کنترل میل جنسی

خوراکی های مفید و مضر در کنترل میل جنسی

تقویت میل جنسی به خاطر داشتن یک رابطه سالم با شریک زندگی تان مهم است. اما متاسفانه یا به علت افزایش سن یا استرس و… ممکن است تقویت میل جنسی را نادیده بگیرید. غذای های سالمی برای تقویت میل جنسی وجود دارند که می توانید از آن ها بهره مند گردید. مصرف این غذاها در رژیم غذایی روزانه تان باعث افزایش میل جنسی و طول عمر بیشتر شما می شود. برای آگاهی از این غذاها با بی کلک همراه باشید:

خوراکی های مناسب برای تقویت میل جنسی

مارچوبه:

مارچوبه برای افزایش میل جنسی فوق العاده است زیرا حاوی مقدار زیادی اسید فولیک است که باعث افزایش تولید هیستامین ها می شود و ارگاسم را برای هر دو جنس آسان تر می کند. از روزگار قدیم مردم از این گیاه برای بهبود تحریکات جنسی استفاده می کردند. مارچوبه به تحریک سیستم گردش خون و سیستم عصبی کمک می کند در نتیجه خون بیشتری به تمام اعضای بدن شما از جمله اندام تناسلی شما جریان یافته و میل جنسی افزایش می یابد. مارچوبه در تحریک جنسی و رابطه جنسی بهتر موثر است.

سیر:

این گیاه معجزه آسا می تواند شگفتی هایی برای افزایش میل جنسی خلق کند. از زمان باستان، سیر برای درمان اعضای بدن استفاده شده است. افرادی که از اختلال نعوظ رنج می برند، روزانه باید سیر مصرف کنند تا جریان خون مداوم به آلت تناسلی شان حفظ شود. این ادویه فوق العاده غنی از آلسیسین است که به نوبه خود جریان خون را افزایش می دهد و باعث افزایش انرژی و سرزندگی می شود.

صدف:

این غذای دریایی مورد علاقه تولید هورمون تستوسترون را افزایش می دهد که باعث افزایش میل جنسی در هر دو جنس می شود. از دست دادن میل جنسی پدیده ای رایج در زنان یائسه می شود، تحقیقات نشان داده اند که وقتی این زنان شروع به مصرف این خوراک لذیذ می کنند، میل جنسی شان افزایش می یابد زیرا صدف باعث آزاد شدن هورمون جنسی می شود.

زنجبیل:

از دوران باستان، مردم از زنجبیل به عنوان داروی مقوی میل جنسی تحت عنوان”غذا برای عشق” استفاده کرده اند. ارگاسم نقطه جی زنان با زنجبیل آسان می شود. این یک ادویه فوق العاده است که گردش خون را در ناحیه های تحریک کننده جنسی افزایش می دهد و آن ها را بسیار حساس تر می سازد.

جوز هندی، هل ، جینسنگ، تخم شنبلیله همچنین اثر مشابهی با زنجبیل دارند و از این رو آنها نیز به عنوان غذاهای سالم برای افزایش میل جنسی محسوب می شوند.

آناناس و توت فرنگی:

این دو میوه فوق العاده هستند که باعث افزایش میل جنسی شما می شوند زیرا بدن شما را آرام می کنند و به توزیع نیرو و قوا در سرتاسر بدن کمک می کنند و باعث می شود انرژی زیادی داشته باشید و هنگام فعالیت جنسی سست و بی حال نباشید. شکر موجود در این میوه ها سلول های عصبی را فعال و میل جنسی را تحریک می کند.

شکلات ها:

شکلات یکی از مهمترین خوراکی های مقوی میل جنسی است. کاکائوی موجود در شکلات شامل یک ماده شیمیایی به نام فنیلتیلامین (PEA) است که هیجان و میل جنسی را تحریک می کند. این ماده شیمیایی که تحت عنوان “ماده شیمیایی عشق” نامیده می شود در آزادسازی دوپامین در مرکز لذت مغز کمک می کند. PEA همچنین احساس شادی و آسایش را برانگیخته می سازد و استرس را کاهش می دهد.

خوراکی های مضر برای میل جنسی

اینترنت پر از مطالبی در مورد غذاهای مقوی برای رابطه جنسی است، و مردم سعی دارند با افراط در خوراکی های مقوی میل جنسی از جمله صدف ، توت فرنگی ها و غیره میل جنسی خود را تقویت کنند و باز تعجب می کنند چرا به نتیجه مطلوب نمی رسند. به این خاطر است که آنها نمی دانند از خوردن چه خوراکی هایی باید اجتناب کنند. در بخش زیر خوراکی هایی را لیست کرده ایم که ممکن است میل جنسی شما را فروکش کنند بنابراین شما باید از آنها پرهیز کنید.

1-برشتوک:

آیا می دانید جان هاروی کلوگ، مردی که برشتوک را اختراع کرد، اعتقاد داشت که رابطه جنسی و استمناء باعث تباهی زمان می شود و تاثیر منفی بر سلامتی دارد؟ به همین دلیل او برشتوک( غذای مخصوص صبحانه حاوی غلات، بدون قند و گوشت )را اختراع کرد تا میل جنسی را کم کند.

2-نعناع

اگر چه این یک گیاه فوق العاده است و برای سلامتی شما عالی است. اما، نعناع و روغن نعناع حاوی منتول است که تولید تستوسترون را کاهش می دهد و اثر خنک کننده بر بدن دارد در نتیجه کاهنده میل جنسی است.

3-سویا

راهبان و قدیسه ها که از ازدواج اجتناب می کنند سعی می کنند تا میل جنسی خود را کاهش دهند. محتوای پروتئین بسیار زیاد در محصولات سویا مانع تحریک جنسی می شود. یکی از بزرگترین شرکت های سویا متعلق به کلوگKellogg است.

بیسکویت کراکر گراهام(کراکرها ورق های نازک تردی هستند که از خمیر ساده نان درست می شوند و در سراسر جهان شناخته شده هستند) و همچنین بامیه و گرانولا چند خوراکی دیگرند که باعث کاهش میل جنسی می شوند.

3 قانون طلایی برای بهبود و تقویت میل جنسی

بعضی از مردان علیرغم مصرف غذاهای سالم مشکل اختلال نعوظ (ED) دارند. بنابراین، به غیر از رژیم غذایی و غذاهای مقوی میل جنسی که باید بخورند، آنها باید سعی کنند تا برخی از نکات را رعایت کنند و میل جنسی شان را افزایش دهند. اگرچه درمان هایی وجود دارد از جمله قرص ها و پماد هایی که ادعا می شود که یک راه حل سریع برای نعوظ بهتر هستند. اما، در واقع باید از این امر اجتناب کرد، زیرا ممکن است خطرناک باشند. بهتر است نکات زیر را دنبال کنید و به طور طبیعی نعوظ بهتر داشته باشید.

-مصرف تمام غذاهایی که غنی از zink (روی) هستند:

همان طور که قبلا هم گفته شد، برای افزایش میل جنسی، شما باید غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. شما باید مواد غذایی غنی از zink (روی) را مصرف کنید زیرا در تولید هورمون تستوسترون که برای نعوظ قوی تر و طولانی تر مهم است، موثرند. شما باید هر روز پنج بار میوه ها و سبزیجات مصرف کنید، علاوه بر این شما باید سعی کنید مصرف سبزیجات با برگ سبز مانند اسفناج، کاهو و کلم بروکلی را افزایش دهید زیرا به افزایش گردش خون در بدنتان کمک می کند.

-به شدت از نوشابه و مشروبات الکلی برای بهبود عملکرد جنسی اجتناب کنید:

اگرچه مصرف الکل می تواند باعث تحریک میل جنسی شود، اما حتی مصرف متعادل الکل هم می تواند باعث اختلال در نعوظ شود. مصرف الکل بر روی اعصابی که به اندام تناسلی می رسند تاثیر می گذارد و نتیجه آن توقف عملکرد صحیح آن است.

-تمرین ورزشی کگل برای تقویت عضلات کف لگن:

مجموعه خاصی از تمرینات ورزشی کگل وجود دارد که می تواند در جلوگیری از اختلال نعوظ و انزال زود رس موثر باشد. انجام تمرینات کگل موجب تقویت عضلات کف لگن می شود و گردش خون به اندام تناسلی را افزایش می دهد و می تواند به رابطه جنسی بهتر منجر شود می پردازد. انجام این تمرین به طور مرتب قبل از رفتن به رختخواب بسیار مفید است. مردان می توانند با انقباض این عضلات درست قبل از ارگاسم به تاخیر انزال در خود بپردازند. تمرینات کگل برای زنان نیز منجر به ارگاسم بهتر می گردد. نحوه تمرین کگل، انقباض عضله کف لگن همانند زمان قطع جریان ادرار به هنگام رفتن به دستشویی است. پس از آن، شما می توانید این تمرین را در هر زمان و هر مکانی با فشردن عضلات نام برده انجام دهید وبعد از فشردن به مدت 10 ثانیه استراحت داده ودوباره تکرار کنید.

در انتها باید گفت، اگر شما تحت استرس هستید، یا اینکه روی رژیم غذایی مناسب متمرکز نیستید و یا ناآگاهانه خوراکی های مضر و کاهنده میل جنسی را مصرف می کنید، در این صورت تقویت میل جنسی سخت تر می شود. تغذیه در تحریک جنسی بسیار موثر است. بنابراین، اگر دچار بی میلی و ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ هستید، بهتر است غذاهای غنی از روی را مصرف کنید. تمام غذاهای دریایی، لوبیا، تخم مرغ، موز نیز به عنوان غذاهای سالم برای تقویت میل جنسی محسوب می شوند.

دوستان عزیز خوشحال می شویم که نظرات خود را با ما وسایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ترجمه و گردآوری

بخش سلامت مجله بی کلک

 

.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه سالاد گرم لوبیا سبز

در زمستان سرد سالاد گرم لوبیا سبز را امتحان کنید مواد لازم برای تهیه سالاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.