تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

علی ضیاء روی سرش خاک می ریزد

در پی فراگیر شدن چالش آب یخ در میان چهره‌های ایرانی، اخیرا سیدعلی ضیاء مجری و تهیه‌کننده تلویزیون نیز دعوت سهراب پاکزاد و فرزاد فرزین را پذیرفت.

9306-7m1028

اما او امروز معتقد است اشتباه کرده و کودکان غزه از اهمیت بیشتری برای چنین حمایت‌هایی برخوردار هستند.

او با انتشار متنی تغییر تصمیم و موضع خود را اعلام کرده است:
در این چند روز بسیار فکر کردم

فکر کردم به کودکانی که غم میانه چشم‌هایشان موج می‌زند

و هدیه دشمنان به آنها گلوله است و بمب و آوار

فکر می‌کنم باید به جای آب روی سرم خاک بریزم

برای همدردی با کودکانی که میان خون و درد و آتش زندگی می‌کنند

من چالش آب را پس می‌گیرم

و برای همدردی با کودکان غزه همه کار می‌کنم.

بیماری ای.ال.اس Amyotrotro Lateraal Sclerose یک بیماری عصبی است که منجر به ناتوانی سامانه عضلانی فرد بیمار می‎شود تا آنجا که با روند رو به پیشرفت خود منجر به مرگ فرد می‎شود. اکنون جنبشی در جهان به راه افتاده که به «سطل آب یخ» معروف است و اشخاص شهیر با خالی کردن آب یخ بر روی خود، نفرات جدیدی را به چالش می‎طلبند. این جنبش در حمایت مالی از بیمارانی است که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. کسانی که فراخوانده شده ولی در کمتر از ۲۴ ساعت سه نفر را معرفی نکنند لازم است ۱۰۰ دلار برای درمان این بیماری کمک کنند.

در حال حاضر در ایران بسیاری از چهره‌های فرهنگی و ورزشی در این چالش شرکت کرده و برخی گفته‌اند این مبلغ را هم به بیماران محک کمک خواهند کرد.

احسان خواجه امیری، امیر عابدزاده، بهرام رادان، پیمان معادی، ترانه علیدوستی، رضا صادقی، رضا عطاران، شهاب رمضان، علی انصاریان، علی کریمی، محسن افشانی، محسن یگانه، فرزاد فرزین و یغما گلرویی از جمله چهره‌های ایرانی هستند که در این چالش شرکت کرده‌اند. از میان چهره‌های دیگر کشورهای جهان نیز فهرست بلندبالایی از اسامی خوانندگان، بازیگران و کارگردانان، فوتبالیست‌ها و دیگر ورزشکاران، مدیران موفق و … که در این چالش شرکت کرده‌اند وجود دارد.

اخبار فرهنگی – مهر

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.