تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

دانلود بازی آلمان آرژانتین 2014

germany-vs-argentina-14896

تیم‌های ملی آرژانتین و آلمان از ساعت 23:30 یکشنبه شب در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو به مصاف هم رفتند تا فینال جام جهانی 2014 را برگزار کنند. این دیدار در پایان 90 دقیقه بدون گل به پایان رسید و ماریو گوتسه با گلی که در دقیقه 113 به ثمر رساند باعث شد آلمان یک بر صفر پیروز شود و چهارمین ستاره روی پیراهن آلمان نقش ببندد.

ماریو گوتسه، در پایان دیدار آرژانتین و آلمان در فینال جام بیستم به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

این بازیکن که به جای کلوزه در نیمه دوم وارد میدان شده بود؛ علاوه بر به ثمر رساندن تک گل قهرمانی تیم ملی آلمان، در طول 32 دقیقه بازی 11 پاس داد و دو شوت زد.

آلمان با ترکیب زیر به مصاف آرژانتین رفت:

نویر، لام، بواتنگ، هوملس، هوودس، شواین‌اشتایگر، خدیرا، تونی کروس، توماس مولر، اوزیل، کلوزه

سرمربی: یواخیم لو

 

ترکیب تیم ملی آرژانتین برای دیدار با آلمان :

ررومرو، گارای، زابالتا، بیگلیا، پرز، هیگواین، مسی، ماسکرانو، دمکلیس، روخو، لاوتزی

سرمربی: سابلا

داوران

ریتزولی(ایتالیا)

کمک داوران:‌فاورانی(ایتالیا)، استفانی (ایتالیا)

ورزشگاه : ماراکانا – ریودوژانیرو

 

 

دانلود بازی آلمان آرژانتین از سرور سایت آپلودبوی فایل مانی

نیمه اول

پارت 1 / پارت 2

نیمه دوم

پارت 1 / پارت 2

 دانلود وقت اضافه

پارت 1 / پارت 2

دانلود مراسم اهدای جام

پارت 1 / پارت 2

گزارش لحظه به لحظه بازی

این دیدار در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

ژرمن‌ها مانند بازی‌های قبلی خود با برنامه کار را آغاز کردند و آرژانتینی‌ها هم با حوصله کار را دنبال می‌کردند و بیشتر سعی داشتند از ضد حمله استفاده کنند.

در دقیقه 21 ایگواین روی اشتباه کروس در دادن پاس رو به عقب صاحب توپ شد و در حالی که با نویر تک به تک بود توپ را به بیرون زد.

پس از این صحنه کمی بازی با سرعت بیشتری دنبال شد. آلمان به دنبال حمله بود و آرژانتین در اندیشه ضد حملات و استفاده از سرعت بازیکنانی مانند مسی.

از اتفاقات جالب بازی در دقیقه 30 رخ داد که ایگواین توانست دروازه آلمان را باز کند. در حالی که داور این گل را آفساید اعلام کرده بود بازیکن آرژانتین که متوجه این موضوع نشده بود همچنان به شادی زاید الوصف خود ادامه می‌داد.

یک دقیقه بعد از این صحنه شورله به دلیل مصدومیتی که کرامر دچار آن شده بود وارد میدان شد تا اولین تعویض آلمان اجباری باشد.

در دقیقه 39 مسی روی دروازه آلمان خطرناک ظاهر شد و در شرایطی که نویر از چارچوب دروازه بیرون آمده بود مدافعان آلمان از گل شدن توپ او جلوگیری کردند.

در دقایق پایانی این نیمه هوودس توپ را به تیر دروازه آرژانتین زد تا بازی در 45 دقیقه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

نیمه دوم بازی با حملات آرژانتین شروع شد و لیونل مسی که از تله آفساید فرار کرده بود می‌توانست در دقیقه 47 دروازه آلمان را باز کند اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه آلمانی‌ها حملاتی را به خصوص از جناح چپ تدارک دیدند اما اغلب سانترها در میانه راه توسط مدافعان آرژانتین دفع می‌شد. هر دو تیم برای دستیابی به گل تلاش کردند اما تلاش‌شان در پایان 90 دقیقه بی‌نتیجه ماند تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در وقت‌های اضافه آرژانتینی‌ها خسته به نظر می‌رسیدند و آلمان بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و شاگردان سابیا نیم نگاهی به ضد حمله داشتند.

در دقیقه 97 پالاسیو یک موقعیت خوب داشت اما نتوانست بهره‌ای ببرد.

ماریو گوتسه که در نیمه دوم به جای کلوزه به میدان آمده بود در دقیقه 113 روی سانتری که شورله از سمت چپ ارسال کرد با کنترل توپ و یک ضربه دقیق دروازه رومرو را باز کرد تا بازی با نتیجه یک بر صفر به سود آلمان به پایان برسد و چهارمین ستاره جام جهانی روی پیراهن آلمان نقش ببندد.

بدین ترتیب آلمان پس از 24 سال قهرمان جام جهانی شد و مسی باز هم نتواند در رده ملی به افتخاری دست یابد.

 

حواشی مسابقه

قبل از شروع بازی سامی خدیرا هافبک تیم ملی آلمان هنگام گرم کردن دچار مصدومیت شد و با بدشانسی محض فینال جام جهانی را از دست داد. کرامر جایگزین این بازیکن شد.

* قبل از شروع بازی بیگلیا بازیکن آرژانتین و کلوزه مهاجم آلمان در تونل با یکدیگر خوش و بش کردند.

* مسی قبل از شروع بازی بازوبند به دست نبسته بود!

* ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ورزشگاه حاضر شده و فینال جام جهانی را با حضور در کنار سپ بلاتر از نزدیک نگاه کرد. پوتین و بلاتر دقایقی با یکدیگر به صورت خصوصی صحبت کردند. روسیه میزبان جام جهانی 2018 است.

* دمیکلیس با پزشک آلمان و چند تن از بازیکنان این تیم خوش و بش گرمی انجام داد.

* قبل از شروع بازی کارلوس پویول کاپیتان تیم ملی اسپانیا قهرمان جام جهانی در دوره قبلی جام را به ورزشگاه مارکانا آورد.

* ریتزولی داور ایتالیایی فینال جام جهانی هنگام ورود به میدان به توپ بوسه زد.

* کاکا، دیوید بکام و پله بازی را کنار یکدیگر از نزدیک نگاه می‌کنند.

* فابیو کاناوارو کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا، ماتیوس کاپیتان سابق تیم ملی آلمان و دانیل پاسارلا کاپیتان سابق تیم ملی آرژانتین که هر سه نفر سابقه بالا بردن جام قهرمانی جام جهانی را داشتند قبل از بازی با یکدیگر عکس سلفی گرفتند.
آرژانتینی‌ها زیادی به شهر ریودوژانیرو آمده‌اند و اکثر جمعیت حاضر در ورزشگاه ماراکانا را هواداران آرژانتین تشکیل داده‌اند و در ساحل و فضاهای بیرونی ورزشگاه که متعلق به هواداران هست هم در تسخیر هواداران آرژانتینی قرار دارد.

* دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل در ورزشگاه ماراکانا حاضر شده است.

* همچنین آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان هم در جایگاه ویژه حضور دارد.

* قبل از شروع بازی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در صحبتی که با سپ بلاتر داشت اعلام کرد پول زیادی را برای هزینه‌های جام جهانی 2018 روسیه آماده کرده‌اند و قول داد شرایط میزبانی آنها بهتر از 2014 باشد.

او اعلام کرد حاضر هستند مبلغی حدود 20 بیلیون دلار برای جام جهانی طی 4 سال آینده هزینه کنند. پوتین اعلام کرده حاضر هستند زیرساخت‌ها و ورزشگاه‌هایی برای این جام جهانی بسازند و او تأکید کرده از آرزوهایش برگزاری مناسب جام جهانی است. او از میزبانی جام جهانی در یازده شهر روسیه خبر داد.

* پوتین با رئیس فدراسیون و مسئولان برزیل هم دیدار داشت و از تجربیات آنها برای میزبانی جام جهانی 2018 استفاده خواهند کرد.

* کرامر هافبک تیم ملی آلمان که دقایقی قبل از شروع بازی به دلیل مصدومیت سامی خدیرا در ترکیب این تیم قرار گرفت دقیقه 30 مصدوم شد و جای خود را به شورله داد.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.