خانه » خودرو » تسلا و پرونده شکایت ۲ میلیارد دلاری

تسلا و پرونده شکایت ۲ میلیارد دلاری

کمپانی تسلا به تازگی با پرونده شکایتی از سوی کمپانی Nikola Motor Company رو به رو شده است به گونه ای که کمپانی Nikola Motor Company پرونده ای قضایی تشکیل داده است و ادعا کرده است که کمپانی تسلا پتنت های مرتبط با کامیون های هیدروژنی این کمپانی را نقض کرده است .

کمپانی Nikola Motor Company اعلام کرده است که کمپانی تسلا از عمد از پتنت های مربوط به کامیون های هیدروژنی در ساخت کامیون های الکتریکی خودش استفاده کرده است . از این رو به دنبال دریافت 2 میلیارد دلار از این کمپانی هستیم.

تسلا و شکایت بزرگ

در جواب صحبت های کمپانی Nikola Motor Company یکی از سخنگویان کمپانی تسلا نیز اعلام کرده است که چنین پرونده ای شایستگی پیروزی در دادگاه را ندارد .

در ادامه نیز یکی از سخنگویان کمپانی Nikola Motor Company اعلام کرده است که قصد دارد بیش از این در این زمینه صحبت کند چرا که پرونده ی قضایی که تشکیل شده است خود نشان دهنده ی همه چیز می باشد .

کمپانی Nikola Motor Company از سال 2014 فعالیت خود را در زمینه ی طراحی و ساخت ماشین های سنگین آغاز کرده است به گونه ای که در ماه مه سال میلادی 2016 توانست از دو محصول خود شامل : یک اتومبیل آفرود چهار چرخه و یک کامیون هیدروژن الکتریکی رونمایی کند ، پس از رونمایی از دو محصول خود یک کامیون دیگر نیز به لیست تولیداتش اضافه کرد ، برنامه ی آینده ی این شرکت این است که قصد دارد در آینده یک کارخانه ی 1 میلیارد دلاری در آریزونا تاسیس کند .

کمپانی Nikola Motor Company در پرونده ی قضایی که علیه کمپانی تسلا تشکیل داده است به موارد مختلفی اشاره کرده است که این موارد نشان دهنده ی نقض پتنت های مرتبط با کامیون های هیدروژنی توسط کمپانی تسلا می باشد برای مثال در این پرونده ی قضایی به شباهت های سپر جلویی کامیون ، شیشه ی جلویی ، درها ، بدنه و سایر موارد که از تقلید کمپانی تسلا در طراحی Semi استفاده شده است اشاره شده است .

علاوه بر تمامی اینها کمپانی Nikola Motor Company اعلام کرده است که بعد از رونمایی از کامیون هیدروژنی شخصی به نام آرون هایس که مسئولیت استخدام را در کمپانی تسلا برعهده دارد قصد داشته است تا مدیر کمپانی Nikola Motor Company را وادار کند تا به کمپانی تسلا بپیوندند . این مسئله نشان دهنده ی این است که کمپانی تسلا از مهارت های کمپانی Nikola Motor Company در طراحی خودرو باخبر بوده است .

حتی کمپانی Nikola Motor Company پس از افشا شدن تصاویری از محصول کمپانی تسلا و مشاهده کردن شباهت هایی که بین محصول این کمپانی با کامیون هیدوژنی وجود داشته است در نامه ای از کمپانی تسلا خواسته است رونمایی از محصولش را به تعویق بیاندازد تا موارد مشابه با کامیون هیدروژنی در محصولش را اصلاح کند اما کمپانی تسلا به این نامه هیچ گونه پاسخی نداده است .

Image result for ‫تسلا‬‎

.

مطلب پیشنهادی

فرمان هیدرولیک چیست و چگونه کار می کند؟

فرمان هیدرولیک کمک می کند تا راننده با راحتی بیشتر فرمان ماشین را بچرخاند.در مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.