خانه » رپورتاژ » تاریخچه موسیقی پاپ هر چه که باید بدانید…

تاریخچه موسیقی پاپ هر چه که باید بدانید…

تاریخچه موسیقی پاپ هر چه که باید بدانید…

موسیقی پاپ متولد شد تا خود را به عنوان سبکی محبوب تا چندین نسل معرفی کند، اگرچه دهه 80 دهه ای بود که گروه های پاپ بر جهان تسلط داشتند .این رونق به دلیل ورود کلیپ های ویدیویی به تلویزیون بود که آهنگ های مربوط به این سبک را محبوب کرد.

تاریخچه موسیقی پاپ

در آن زمان اینترنت مانند امروز وسعت نداشت و آهنگ های جدید را بیشتر از تلویزیون و رادیو گوش می دانند.

پاپ یک ژانر از موسیقی عامه پسند است که در شکل مدرن خود در اواسط دهه 1950 در ایالات متحده و بریتانیا شکل گرفت .اگرچه، در عمل، اصطلاحات موسیقی عامه پسند و موسیقی پاپ گاهی اوقات برای سبک های مختلف به کار می رود، موسیقی پاپ به گروه هایی با سبکی کاملاً تعریف شده اطلاق می شود، در حالی که موسیقی عامه پسند به چیزی اطلاق می شود که اکثر مردم در یک زمان خاص به آن گوش می دهند.

در طول دهه‌های 1950 و 1960، موسیقی پاپ سبک‌های راک اند رول و جوانان را در بر گرفت.

اگرچه بسیاری از موسیقی‌هایی که در جدول‌های ضبط دیده می‌شوند، موسیقی پاپ در نظر گرفته می‌شوند، این ژانر با عواملی که تمایل به تکرار قطعه ای از موسیقی، آهنگ‌های کوتاه تا متوسط ​​نوشته شده در قالبی پایه، و ریتم‌ها یا تمپوهایی دارند که می‌توانند شما را به تحرک وادارند.

انواع پاپ چیست؟

 • پاپ پانک
 • پاپ مستقل
 • پاپ کانتری
 • الکترو پاپ
 • پاپ فولک
 • پاپ راک نویز پاپ
 • جانگل پاپ
 • پاپ لاتین
 • پاپ رپ
 • رگی فیوژن
 • جاز آرام
 • پاپ باروک
 • ضرب جهانی
 • تصنیف عاشقانه
 • R&B معاصر
 • روان روان شهری

چه کسی موسیقی پاپ را اختراع کرد؟

موسیقی پاپ از ابتدای راه اندازی رادیو وجود داشته است، زمانی که قطعاتی پخش می شد که به تکرار ریتمیک نواهای موسیقی مورد استقبال جوانان قرار گرفت. اولین نوازنده ای که به او لقب پادشاه پاپ داده شد، بینگ کرازبی بود که در اواسط دهه 1940 به ریتم آهنگ هایش و سبک خوانندگی اش تسلط خاصی داشت.

موسیقی پاپ کجا متولد می شود؟

موسیقی پاپ به‌عنوان یکی از انواع راک در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا، دو قدرت بزرگ از نظر نفوذ هنرمندان، متولد شد، زیرا آنها اولین کشورهایی بودند که گروه‌های موسیقی محبوب را از طریق تلویزیون و رادیو رواج دادند.

شروع پاپ از گاسپل و سول سرچشمه می گیرد تا سبک صدای آنها را کنار هم بگذارند، که هنوز هم حفظ شده است. سپس هنرمندان بین‌المللی موسیقی پاپ عناصر هارمونیک را از جاز، کانتری و راک و همچنین سازهایی که برای آهنگسازی و اجرای آهنگ‌های خود استفاده می‌کردند، می‌گرفتند.

موسیقی پاپ ذاتاً ترکیبی است و همیشه عناصری از سایر ژانرهای فعلی را برای دستیابی به بیشترین مخاطب ممکن در خود دارد.

موزیک پاپ در ایران

بازار موسیقی ایران، پیش از دههٔ ۵۰ میلادی، در دست خوانندگان موسیقی کلاسیک ایرانی بود احمد عاشورپور که به پدر موسیقی پاپ ایرانی مشهور بود، خواننده ترانه‌های فولکلور گیلکی و فارسی باترانه‌هایی همچون نوروز، سازونقاره، جوما بازار می‌باشد. موسیقی پاپ ایرانی با روی‌کارآمدن و درخشش هنرمندانی مانند ویگن، که «سلطان» جاز ایران شناخته می‌شد، و به‌کارگیری سازها و شیوه‌های موسیقی غربی، دگرگون شد. ویگن، نخستین کسی بود که گیتار را در موسیقی ایرانی نواخت، و نخستین ترانهٔ او، «مهتاب»، سرآغاز یک دگرش در موسیقی ایرانی بود.

موزیکفا

در سال های بعد از انقلاب هم خوانندگان مطرحی چون فرزاد فرزین، آصف آریا، زانیار و سیرون خسروی، رضا صادقی و هزاران خواننده دیگر این سبک را دنبال می کنند.

 

ویژگی های پاپ: چگونه بفهمیم یک آهنگ پاپ است؟

رسانه اصلی موسیقی پاپ ترانه است که اغلب بین دو و نیم تا سه و نیم دقیقه طول می کشد و معمولاً با یک عنصر ریتمیک ثابت و قابل توجه، یک سبک اصلی و یک ساختار سنتی ساده مشخص می شود. ساختار بسیاری از آهنگ‌های پرطرفدار به صورت شعر و کر است.

ریتم و ملودی ها ساده و با همراهی هارمونیک محدود هستند. اشعار آهنگ های پاپ مدرن معمولاً بر روی مضامین ساده تمرکز می کنند که تقریباً همیشه مربوط به عشق و روابط عاشقانه است. هارمونی و پیشرفت آکورد در موسیقی پاپ معمولاً از کلید کلاسیک اروپایی است.

مشخصه پاپ چه بود؟

به گزارش موزیکفا مشخصه اصلی گروه‌های پاپ، آن چیزی بود که توسط گروه‌های پاپ دهه 80 تحمیل شد، چیزی که مربوط به لباس‌های همیشه اغراق‌آمیز بود و همیشه می‌خواستند از شر ژانرهای دیگر خلاص شوند، با درصد بالایی از روند مدگرایانه.

علاوه بر ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، پاپ عمدتاً مبتنی بر اجرای خوانندگان زن و مرد است که با صدای خود مخاطبان را مجذوب خود می کنند و همیشه ستاره هر گروه پاپ هستند.

اولین آهنگ پاپ دنیا چه بود؟

“دوباره لبخند نخواهم زد” اولین آهنگ موسیقی پاپ بود که به رتبه 1 در رده بندی بیلبورد رسید، به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان آن را اولین آهنگ در این سبک می دانند که خود را در بازار قرار داده است.

 

.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با خدمات و امکانات هتل بزرگ شیراز

آشنایی با خدمات و امکانات هتل بزرگ شیراز

آشنایی با خدمات و امکانات هتل بزرگ شیراز شیراز شهر بزرگانی مانند سعدی و حافظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.