خانه » طنز و سرگرمی » خواندنی ها » به چه روزی ولنتاین گفته می شود؟ سمبل هدایای ولنتاین چیست ؟

به چه روزی ولنتاین گفته می شود؟ سمبل هدایای ولنتاین چیست ؟

چندین سال است که ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه) روز ولنتاین Valentine’s day روز خرید گل و عروسک ، و … در کشورمان باب شده است و مورد استقبال بسیاری از جوانان قرار گرفته ، اکثرجوان ها بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط می دانند که در روز ولنتاین باید برای معشوق هدیه خرید. با بی کلک همراه شوید تا در این مقاله همه آنچه که باید در مورد ولنتاین بدانید به شما بگوییم.

روز ولنتاین از کجا آمده و چه تاریخچه ای دارد؟

و هدایای ولنتاین چیست ؟

روز ولنتاین ، روز عشاق و یا روز عشق ورزی ، مصادف با ۲۵ بهمن‌ماه (۱۴ فوریه) در بعضی فرهنگها روز ابراز عشق است. این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت به صورت ناشناس انجام می‌شود . سابقه تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به افتخار قدیس ولنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. برگزاری جشن ولنتاین امروزی از دو کشور فرانسه و انگلیس آغاز گردیده است .

Image result for ‫ولنتاین‬‎

تاریخچه ولنتاین یا روز عشاق و هدایای روز ولنتاین :

در سده سوم میلادی که مطابق می‌شود با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده‌است بنام کلودیوس دوم. کلودیوس عقاید عجیبی داشته ، از جمله اینکه مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می‌کند.

کلودیوس به قدری بی‌رحم وفرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتاین (والنتیوس) ، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد . کلودیوس دوم از این جریان خبردار می‌شود و دستور می‌دهد که والنتاین را به زندان بیندازند .

سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق بر خلاف قانون کلودیوس دوم در روز 14 فوریه اعدام می‌شود . بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می‌دانند از آن زمان ولنتاین تبدیل به نمادی برای عشق شده است . در کشورهای اروپایی و امریکائی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است . تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب روز ولنتاین به شمار می‌رود . از نظر علمی هم ثابت شده‌ است که خوردن شکلات تلخ یا همان سیاه میزان عشق را در انسان بالا می‌برد.

Related image

سمبل و هدایای ولنتاین :

  • شکل یک قلب ساده و یا تیر خورده : از آنجـایـی کـه قـلب مرکز احساسات عمیق ، اصیل و پر شور است. قلب تیر خورده آسیب پذیری عشق را نشان میدهد . قلب تیر خورده نشانه پیوند و اتحاد زن و مرد نیز می باشد کیوپید(CUPID) : کـه به شـکل یک کودک برهنه ، فربه و بالدار ترسیم میگردد . این کودک شیطان با لبخندی موذیانه تـیـر و کمان نیز با خود حمل میکند. چنانچه یکی از تیرهای این کودک به قلب فردی اصابت کند وی فورا عاشق می شود . کـیوپید در واقع پسر ونوس الهه عشق و زیبایی در افسانه های روم باستان می بـاشد . معنی لغوی آن «آرزو » است. کیوپید برخی اوقات مور(AMOR) نیز نامیده می شود . همتای کیوپید در افسانه های یونانی اروس (EROS) نام دارد.
  • کبوتر ، قمری و مرغ عشق: این پرندگان نماد وفاداری ، پاکی و معصومیت هستند.
  • گل رز: گل سرخ شهبانوی گلهاست. نماد جنگ و صلح ، عشق و گذشت.
  • تور: تور جنـس دستـمال خانم هـا را در گـذشـته تشـکـیـل میـداده است. در زمــانهای دیرین رسم برآن بوده که هرگاه دسـتـمال خـانمـی به زمیــن می افتاد مردی که متوجه آن میشده بلافاصله آن را از زمین برداشته و به زن می داد.
  • گره های عشق : از یک سری حلقه های در هم تنیده و بافته شـده تشکـیـل یـــافته اند. این حلقه ها آغاز و پایانی ندارند و نماد عشق جاودانی و پایدار است.
  • علامت”X” : این علامت به معنی بوسه در کارت های تبریک و نامه های روز ولنتاین است.
  • روبان قرمز : این رسم به زمانهای قدیم بازمی گردد که شوالیه ها هنـگـامیکه عـازم جنـگ بودند نوار یا روسری از معشوقه خود دریافت کرده و آن را به یادگار با خود می بردند.

همانطور که دیده شد در این هدایا نامی از خرس عروسکی نیست و گویا رفته رفته خود را در بین هدایای ولنتاین جای داده بطوریکه گوی سبقت را ربوده و در دل دختر و پسرهای عاشق جای باز کرده … اما چرا ؟

عروسک خرسی در روز ولنتاین :

عروسک های خرسی راز پر طرفدار بودنشان علاوه بر زیبایی ، جنس تشکیل دهنده اشان است . جنس تشکیل دهنده عروسک خرس دارای لطافت بسیار زیادی می باشد . خصوصا عروسک خرس هایی که در اندازه های بزرگ تولید می شوند دارای یک انرژی مثبت فراوانی هستند که از داشتن آن لذت زیادی خواهید برد . اگر برای یک کودک (خصوصا دختربچه ها) ، عروسک خریداری کنید قطعا او آن هدیه را با هیچ چیز دیگر عوض نخواهد کرد .

زیرا علاقه و حس خوبی که عروسک به او منتقل میکند جای هیچ چیز دیگر را نخواهد گرفت . دقیقا رابطه ای بین عشق و عروسک وجود دارد که هر دو باعث می شود فرد حس شادابی داشته باشد . یکی دیگر از علت های هدیه دادن عروسک خرس در روز ولنتاین ، نماد این عروسک دوست داشتنی است . در بیشتر جهان ، افراد عروسک خرس را نمادی از عشق و دوستی می دانند و عقیده دارند با هدیه دادن عروسک خرس در روز ولنتاینعشق ، علاقه و دوستی بین دو طرف بیشتر خواهد شد . همچنین علت استفاده ازخرس های بزرگ نیز به این دلیل است که همیشه در دید باشند و هیچوقت هدیه عشق خود را فراموش نکنند.

جالب است بدانید این عروسک زیبا ، بدلیل طراحی دل نشینی که دارد باعث می شود هر فردی را به سمت خود جذب کند و قدرت بالایی در جلب توجه دارد . البته همانطور که ذکر شد این مورد در دختر خانم ها بیشتر دیده می شود بنابراین اگر میخواهید علاقه و عشق دختر مورد نظرتان را بیشتر یا نظرش را به سمت خودتان جلب کنید ، یک خرس دوست داشتنی زیبا برایش بخرید! عشق و دوست داشتن در کودکی را با هیچ چیز نمی توان مقایسه کرد.

یک عشق واقعی که در بسیاری از کودکان نسبت به عروسک هایشان وجود دارد و بدون هیچ چشم داشتی به او عشق می ورزند و با او حتی صحبت میکنند . این نوع عروسک ها کودک درون را فعال میکند و میتوان گفت یکی از خاطره انگیز ترین هدیه ها برای هر فرد خواهد بود . یکی از ویژگی هایی که عروسک ها دارند ، گوش شنوا است ! تا هر چقدر که دوست دارید میتوانید با آنها صحبت کنید و تنها کاری که آنها در واکنش به حرفهای شما خواهند کرد ، نگاه کردن است . حتی بعضی افراد برای درد و دل و گفتن رازهایشان از عروسک نیز در سراسر جهان استفاده میکنند .

البته اگر به تاریخچه ولنتاین نگاهی بیندازید ، بهترین هدیه ، شکلات و گل است. اما یادتان نرود این دو مورد هیچوقت ماندگار نخواهد بود اما وجود آن در هدیه ها به نظر امری ضروری است ! یکی از ترفندهایی که میتوانید عروسک خرس را به نام خود بزنید و سپس هدیه دهید ، استفاده از شال گردن ، پاپیون ، ادکلن و یا نوشتن یک یادگاری روی عروسک است .

البته اگر قصد انجام چنین کاری دارید ، باید مراقب باشید تا آسیبی به عروسک نرسد زیرا مجبور خواهید شد یکی دیگر تهیه کنید . اگر قصد خریدن یک عروسک خرس در روز ولنتاین برای پسر را دارید ، باید به نوع عروسک و از همه مهمتر رنگ آن بسیار توجه کنید. پسران معمولا از عروسک های مامانی زیاد خوشش نمی آید! بنابراین از رنگ های تیره تر و همچنین از فروشنده برای انتخاب نوع چهره عروسک خرس کمک بگیرید.

گردآوری توسط بخش سرگرمی مجله بی کلک

 

.

مطلب پیشنهادی

جملات خنده دار و خواندنی

جملات خنده دار و خواندنی

بابا بزرگم گفت بیاید میخوام نصیحتتون کنم, رفتم سریع چند تا چوب اوردم, گفت اینا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.