خانه » خودرو » بررسی ولوو ایکس سی ۴۰

بررسی ولوو ایکس سی ۴۰

ولوو ایکس سی 40: شرکت ولوو در نهایت اخیرا تصمیم گرفت شاسی بلند کامپکات ایکس سی 40 را رونمایی کند. مدلی فوق العاده کوچک که در میان SUVهای کامپکت و جمع و جور قرار می گیرد و بزرگ محسوب نمی شود.

سری مدل های ایکس سی ولوو همگی از نوع شاسی بلند هستند و طراحی نسبتا شبیه به یکدیگری دارند. این شرکت سوئدی با توجه به مدل های ایکس سی 90، وی 90، ایکس سی 60 اتومبیلی را توسعه داد که به عنوان ایکس سی 40 شناخته می شود. محصولی که مدل 2019 بوده و طراحی مدرن و قابل توجهی دارد. ولوو سعی کرده ظاهری شهری و جالب توجه به این خودرو بیافزاید تا محصولی را به مشتریان ارائه دهد که در نوع خود قابل تحسین است.

ایکس سی 40 حقیقتا شاسی بلند جمع و جوری است و هنگامی که در کنار آن قرار می گیرید به ابعاد کوچک آن پی خواهید برد و برایتان جالب توجه است. ولوو با کمک طراحان حرفه‌ای سعی کرده محصولی را توسعه دهد که به عنوان خودرو کارآمد و ایمن شناخته می شود. در عین حال طراحی به روز و جذابی داشته که می تواند برای افراد خیره کننده باشد و یک مدل معمولی از ولوو به شمار نمی رود تا آن را یک خودرو ساده دانست.

Image result for ‫بررسی ولوو ایکس سی‬‎

البته این نکته حائز اهمیت بوده که ولوو ایکس سی 40 مدل CUV بوده SUV به شمار نمی رود. بنابراین با خودرویی رو به رو هستیم که کامپکت است و می تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد. آنچه این محصول شرکت ولوو را برجسته می سازد طراحی خیره کننده ای بوده که کمپانی موردبحث در محصول جدید خود به کار گرفته است. این طراحی شباهت فاحشی به مدل های ایکس سی 90، وی 90، ایکس سی 60 داشته اما شرکت سوئدی با ایجاد تغییراتی قصد داشت تا مدلی جدید را به مخاطبان خود ارائه دهد.

همانطور که گفته شده ایکس سی 40 یک مدل CUV است و در دسته SUV قرار نمی گیرد. زیرا شاسی بلند کامپکت محسوب شده و یک مدل بلندقامت و فول سایز نیست که ولوو به تولید آن پرداخته است. چراغ های با طراحی چکش Thor نماد طراحی ولوو بوده و در بیشتر مدل ها می توان شاهد آن بود و زیبایی ظاهری محصولات این شرکت را دوچندان می سازد.

سفری ایمن و لذت بخش

در قسمت عقب نیز چراغ های بلندی به کار گرفته شده که عمده شاسی بلندهای ولوو از چنین طراحی چراغی برخوردار هستند. پلتفرم ایکس سی 40 در حقیقت یک پلتفرم سدان است و شاسی بلند به شمار نمی رود. ساختار ایکس سی 40 نسبت به دیگر محصولات ولوو کمی متفاوت بوده اما در کیفیت ساخت همگی قابل توجه هستند و خیره کننده به نظر می رسند. شرکت ولوو سعی داشته بهترین ها را به مخاطب خود ارائه دهد و ایکس سی 40 یکی از آنها می باشد.

Image result for ‫بررسی ولوو ایکس سی ۴۰‬‎

مدل موردبررسی ما یک نسخه 2019 از ایکس سی 40 بوده که جدیدترین طراحی و ویژگی های ولوو را در برمی گیرد. بنابراین نباید آن را مدلی قدیمی با طراحی و فناوری های قدیمی به شمار آورد. آنچه ایکس سی 40 را برتر از دیگر رقبا می سازد طراحی مدرن و قابل توجهی بوده که خیره کننده است و نظر هر فردی را به خود جلب می سازد. ولوو برند بزرگی در صنعت خودروسازی بوده و تاکنون توانسته محصولات حرفه ای و ایمنی را روانه بازار کند.

ایکس سی 40 کراس اوور کامپکت سوئدی می تواند عملکردی فراتر از انتظار داشته و یک مدل برجسته است. هنگامی که ولوو این خودرو را معرفی کرد بسیاری انتظار داشتند سوئدی ها بزودی محصول جدید خود را معرفی کنند. گذشته از آن ولوو سعی داشته بهترین ها را به مخاطب و مشتریان خود ارائه دهد تا با محصولی کامل و تمام عیار رو به رو شوند.

طراحی مدرن و زیبا

پیشرانه این کراس اوور کامپکت سوئدی از نوع 2.0 لیتری توربو شارژ 4 سیلندر بوده که پیشتر در XC60 نیز شاهد آن بودیم. این پیشرانه قدرتی 248 اسب بخاری تولید می کند و قدرت کافی را برای عملکرد خوبی ایکس سی 40 فراهم می آورد. بنابراین می توان انتظار بالایی از محصول شرکت ولوو داشت و تجربه رانندگی لذت بخشی را به دنبال دارد.

ولوو همیشه پیشرانه های ایده آلی را برای محصولات خود در نظر می گیرد که عمدتا می توان مناسب محصولات کمپانی دانست. زبان طراحی ولوو همیشه یک هدف را دنبال می کرد و امروز نیز همان هدف دنبال می شود. به شکلی که در مدل های جدید این شرکت سوئدی می توان شاهد طراحی قابل توجه و باکیفیتی بود.

Image result for ‫بررسی ولوو ایکس سی ۴۰‬‎

ایکس سی 40 از مشخصات فنی قابل قبولی برخوردار بوده و در کابین داخلی شباهتی به دیگر محصولات ولوو دارد. آنچه که در ابتدا چشم گیر است، کابین پریمیومی و مدرن بوده که شرکت ولوو این ویژگی را همیشه در محصولاتش قرار می دهد.

در کابین صفحه نمایش بزرگ لمسی در کنار پشت آمپری با صفحه نمایش دیجیتالی قابل مشاهده است. البته ولوو همیشه در محصولات خود این دو بخش را دیجیتالی توسعه داده و سعی کرده اتومبیل های مدرن و قابل توجهی ارائه دهد. ایکس سی 40 از صندلی های چرمی باکیفیتی برخوردار است که هنگام نشستن در داخل آن می توان راحتی بدست آورد و به عنوان یک کراس اوور مدلی برجسته است.

کیفیت ساخت بالا و فناوری های مدرن

گذشته از طراحی و بحث فنی، آنچه ایکس سی 40 را نسبت به رقبا برتر ساخته تجربه سفر با آن است. تجربه ای که تنها با سفر واقعی می توانید به درک آن بپردازید و نمی توان در زبان این موضوع را بیان کرد. ولوو با تریم باکیفیت داخل کابین سعی کرده لذت سفری بزرگ را برای سرنشینان ایکس سی 40 فراهم آورد. خودروهای بسیاری هستند که می توانند چنین احساسی را منتقل کنند اما ایکس سی 40 یکی از معدود مدل ها می باشد.

این شرکت سوئدی هر سال به معرفی مدل جدیدی می پردازد و ایکس سی 40 اخیرا توسط این شرکت معرفی شد و با استقبال بزرگی نیز مواجه گشته است. طراحی جذاب و جوان پسند، پیشرانه کارآمد و پرتوان، سیستم فنی پیشرفته، کابین باکیفیت و مدرن و برخی دیگر ویژگی هایی هستند که ایکس سی 40 را به محصول فوق العاده ولوو تبدیل می سازند.

پیشرانه کارآمد و سیستم فنی ایده آل

هر سال کراس اوورهای کامپکت جدیدی به بازار وارد می شود. اتومبیل هایی که از طراحی متفاوتی برخوردار هستند و شرکت ها نیز روی طراحی و ویژگی های فنی آنها سخت کار کرده تا بهترین را به بازار عرضه دارند.

ایکس سی 40 توسط مهندسین نخبه ولوو توسعه یافته و تمامی ویژگی ها را با هم داشته تا افراد تجربه بدی در سفر احساس نکنند. آنچه کیفیت و ارزش یک خودرو را به خوبی مشخص می سازد، سفر طولانیست. هنگامی که ایکس سی 40 را در مسافتی نسبتا طولانی مورد بررسی قراردادیم به این نتیجه رسیدیم که ولوو شعارهای بیهوده ای نداده و به تمامی وعده خود عمل می کند.

یکی از نکته های مهم دیگر درباره این خودرو فناوری های متعدد در بحث ایمنیست. موضوعی که این روزها شرکت ها توجه خود را نسبت به آن افزایش دادند تا بتوانند نظر مخاطب را جلب کنند. بدین شکل می توان ایکس سی 40 را مدلی برجسته در تمامی زمینه ها دانست و سفری خوش را برای صاحبان و خانواده آنها دربر دارد.

 

.

مطلب پیشنهادی

فرمان هیدرولیک چیست و چگونه کار می کند؟

فرمان هیدرولیک کمک می کند تا راننده با راحتی بیشتر فرمان ماشین را بچرخاند.در مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.