خانه » عمومی » بازدید از جاذبه های توریستی ازمیر در تور ترکیه

بازدید از جاذبه های توریستی ازمیر در تور ترکیه

شهر ازمیر، از زیباترین شهرهای توریستی ترکیه میباشد که در تور ترکیه می توان به آنجا سفر کرد. برج ساعت ازمیر یک بنای تاریخی است که در میدان کوناک در شهر ازمیر ترکیه واقع شده است.

این برج توسط معمار فرانسوی ریموند چارلز پیر، طراحی و در سال 1901 به منظور گرامیداشت 25 امین سالگرد ورود سلطان عبدالحمید دوم به تاج و تخت، ساخته شد. ساعت این برج، هدیه ای از جانب امپراطور آلمان ویلهلم دوم به سلطان عثمانی بود.

این بنا  در تور ترکیه  به سبکی پیچیده با معماری عثمانی تزئین شده است. این برج که 25 متر ارتفاع دارد، دارای چهار چشمه است که در اطراف آن در یک الگوی دایره ای قرار گرفته اند. ستون ها نیز با الهام از تم های موریس ساخته شده اند. برج ساعت در پشت اسکناس های 500 لیری ترکیه در سالهای 1983-1989 حک شد.

در استان¬های بالکان سابق و امپراطوری عثمانی، برج های ساعت مشابه دوران عثمانی هنوز وجود دارند و به آنها ساعت کولا، یعنی برج ساعت، گفته می شود.

میدان کوناک

به گزارش سفر باتو ، میدان کوناک یک میدان شلوغ در انتهای بخش جنوبی خیابان آتاتورک در منطقه کوناک ازمیر، ترکیه است. این میدان شلوغ ترین قسمت شهر است، چرا که کوناک اصلی ترین محله شهر ازمیر می باشد. این میدان به نام ولی کوناچ، عمارت فرماندار استان ازمیر نامگذاری شده است که در این منطقه واقع شده است. (کوناک به معنای عمارت به زبان ترکی است.)

این میدان شلوغ توسط عمارت فرمانداری استان ازمیر، سالن اجتماعات شهرداری ازمیر، ایستگاه مرکزی اتوبوس و مسجد یالی اشغال شده است. در مرکز این میدان برج ساعت ازمیر، قرار دارد. این میدان در نزدیکی کمرالتی (بازار بزرگ ازمیر) نیز قرار دارد. در انتهای بخش جنوبی میدان، مرکز فرهنگی دانشگاه “اجه” قرار دارد که شامل یک خانه اپرا، آکادمی موسیقی و موزه هنرهای مدرن است.

 

مسجد حصار ازمیر در تور ترکیه

مسجد حصار به معنی “مسجد قلعه” یک مسجد تاریخی در ازمیر ترکیه است. گفته شده است که این مسجد توسط یعقوب آیدین اوغلو بین سالهای 1592 و 1598 ساخته شده است. این مسجد در قرن شانزدهم ساخته شده و یکی از بزرگترین بناهای مرکز شهر ازمیر است، که فضای داخلی آن شامل یکی از برجسته ترین نمونه های آثار هنری اسلامی عثمانی در ازمیر می باشد.

مسجد دارای یک گنبد اصلی در مرکز است که رو به روی در ورودی قرار دارد و هشت ستون بزرگ به همراه سه گنبد بزرگ در دو طرف آن قرار گرفته اند و سه گنبد کوچکتر دیگر که در قسمت پشتی وجود دارند. حیاط دارای یک مجموعه از هفت گنبد در طرفین است. همچنین یک حوض بزرگ که از آن برای وضوگرفتن و شستن هنگام برگزاری آئین های اسلامی و مذهبی استفاده می شود، مشرف به حیاط وجود دارد. این مسجد در سالهای 1813، 1881 ، 1927 و 1980 پس از آسیب احیا شد.

قلعه مخملی

کادیفکاله، به زبان ترکی “قلعه مخملی”، نام تپه ای است که در شهر ازمیر، ترکیه واقع شده است و همچنین نام قلعه باستانی است که در بالای همان تپه قرار گرفته است.هر دو تپه و قلعه، در زمانهای خیلی دور، قبل از شکل گیری امپراطورهای ترکیه، توسط یونانیان محلی در دوران مدرن به نام امپراطوری روم پاگووس ساخته و نامگذاری شده بودند.

تپه¬ای که قلعه مخملی بر روی آن قرار گرفته است، در فاصله حدود 2 کیلومتری از ساحل واقع شده و منظره بسیار زیبا و کاملی از بخش بزرگی از شهر ازمیر و همچنین خلیج ازمیر را نمایش می دهد. در سال 2007، شهرداری شهر ازمیر کارهای نوسازی و مرمت را در قلعه مخملی آغاز کرد.

بازار ازمیر

شهر ازمیر به خاطر بناهای تاریخی و بازارهای سرپوشیده¬اش بسیار مشهور است. در قسمت شمالی ازمیر، یک بازار مینیاتوری  وجود دارد. شما می توانید در جستجوی پارچه های محلی با کیفیت و کالاهای دیگر از غرفه های بیشمار آن دیدن کنید. آنها لباس ها و فرش هایی با نقوش شگفت¬انگیز شرقی، مجسمه و کالاهای اصلی را به فروش می رسانند. همه مسافرها و توریست ها از این مکان اطلاع ندارند. این بازار به اندازه دیگر بازارها پر سروصدا نیست و قیمت های بسیار خوبی دارد.

بازار عتیقه فروشان یکی از محبوب ترین بازارها برای گردشگران است. تعداد زیادی از آثار منحصر به فرد در آنجا یافت می شود. آنها کتاب های قدیمی، سکه¬ها، ظروف قدیمی زیبا و سرامیکی می فروشند. البته این بازار بیشتر برای معامله عتیقه¬جات می باشد و فروشندگان محلی همیشه قیمت های جهانگردان را بیش از حد ارزیابی می کنند.

بازار تاریخی کمرالتی چارشیسی سمبل شهر ازمیر است. آنقدری بزرگ است که یک روز کامل هم برای پیاده روی در تمام غرفه های آن کافی نخواهد بود. در این بازار ده ها چادر پوشاک و کفش، ظروف زیبای محلی، عطر و جواهرات وجود دارد. خانم ها می توانند لوازم آرایشی، ساخته شده از روغن¬های طبیعی و با کیفیت را، در آنجا خریداری کنند. در بازار کمرالتی غرفه های تجاری با آثار باستانی نیز وجود دارد.

 

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

 

.

مطلب پیشنهادی

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر لحظه آخر مرجعی معتبر برای تورهای گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.