خانه » کودک و نوجوان » داستان » دانلود کتاب The Wonderful Wizard of Oz

دانلود کتاب The Wonderful Wizard of Oz

دانلود کتاب The Wonderful Wizard of Oz  کتاب The Wonderful Wizard of Oz

The Wonderful Wizard of Oz

نام کتاب: Oz 1 – The Wonderful Wizard of Oz  (نسخه اُرجینال کتاب چاپ 1900)

نویسنده: L. Frank Baum

انتشارات: George M. Hill Company

سال نشر: 1900

تعداد صفحات: 312 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 16.5 مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: نامشخص مکان: آمریکا، شهر کانزاس دوروثی دخترک کوچکی است که همراه سگش توتو، در کشتزاری در کانزاس زندگی می‌کند. روزی گردبادی می‌آید و دوروثی و سگش و خانه‌اش را با خود به آسمان می‌برد و در سرزمین اُز پایین می‌آورد. در اُز همه چیز زیبا و غریب است، با این حال دوروثی می‌خواهد هر جور شده به خانه‌اش برگردد. دوروتی تصمیم می‌گیرد تا به شهر اُز برود تا از جادوگرانی که در آن شهر زندگی می‌کنند، برای بازگشت به خانه کمک بگیرد. دوروثی سرِ راهش به مترسکی که مغز ندارد، آدم آهنی‌ای که قلب ندارد و شیر بزدلی که شجاعتش را از دست داده‌است، بر می‌خورد. آن‌ها همه امیدوارند که جادوگر نیکوکار شمال در اُز کمک‌شان کند اما ….  

اطلاعات کتاب

• کتاب The Wonderful Wizard of Oz (به فارسی: جادوگر شگفت انگیز اُز) نوشته نویسنده آمریکایی، ال. فرانک بااوم که نخست در 17 مه 1900 توسط انتشارات George M. Hill Company در آمریکا منتشر شد. تصویرگری این کتاب را “دنسلاو” که یکی از دوستان بااوم بود به عهده داشت. • این کتاب جلد اول از مجموعه فانتزی Oz (به فارسی: سرزمین اُز) است. • در ایران نسخه خلاصه شده و مصور این کتاب، تحت عنوان جادوگر شهر اُز (با ترجمه علی آشنا و از سوی انتشارات قدیانی در مجموعه کتابهای بنفشه) برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.  

معرفی مجموعه فانتزی سرزمین اُز

مجموعه فانتزی سرزمین اُز، یک مجموعه چهارده جلدی است که فرانک بااوم از سال 1900 شروع به نوشتن و انتشار آنها کرد. حوادث این داستان ها در سرزمین خیالی به نام اُز واقع می شود و بیانگر داستان دختری کانزاسی به نام دوروثی است که توسط یک گردباد به این سرزمین جادویی کشانده می شود. برای تاکید به “نزدیک به حقیقت بودن” این ماجراها، حتی زمانی که بااوم زنده بود، او را تاریخ نگار سرزمین اُز می دانستند. فرانک بااوم نوشتن این مجموعه را در سن 44 ساگی شروع کرد و آخرین جلد آن هم در سال 1920 یعنی یک سال پس از مرگش منتشر شد.  

⇐ این مجموعه چهارده جلدی به صورت کامل در آرشیو لی لی بوک موجود است. هر روز به همراه یکی از این کتابها، با هم به سرزمین اُز سفر خواهیم کرد.

]]>

.

مطلب پیشنهادی

۱۰ داستان کوتاه طنز و بسیار خنده دار

در این مطلب از مجله اینترنتی بی کلک ۱۰ داستان کوتاه طنز و آموزنده را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.