خانه » ادبیات » گوش میمون

گوش میمون

معرفی کتاب

کتاب گوش میمون داستانی را در برمی گیرد که مشخصه آن ایجاد ترس و اضطراب است.

داستان های هوروویتس در پایان بندی خود شوک و ضربه ای حیرت آور به خوانندگان خود وارد می کنند و لذت عمیقی از این طریق برای دوستداران کتاب حاصل می شود که وصف شدنی نیست و تنها باید آن را تجربه کرد.

در داستان گوش میمون دو عنصر طنز و هیچان هم‌پای هم پیش می رود و خواننده مانند پازلی که قطعه قطعه کامل گردد در جریان داستان قرار می گیرد  و در نهایت به مفهوم و اندیشه‌ی مورد نظر نویسنده پی می برد.

آنتونی هوروویتس در داستان این کتاب طنز و مضحکه را همراه با حس شوم تراژیک واری در هم می‌آمیزد و دوستدارانش را شیفته و مفتون توانایی اش در قصه پردازی و قوه‌ی تخیل خود می کند.

خلاصه کتاب

گوش میمون داستان خانواده‌ای است كه از سفر خود به مراكش گوش میمونی را همراه آورده‌اند كه فروشنده‌ی آن ادعا كرده، می‌تواند 4 آرزو را برآورده كند.

“خانواده‌ی بكر” پس از بازگشت به منزل خود، در حومه‌ی لندن، برای مدت كوتاهی، این سوغات كوچك را فراموش می‌كنند.

اما پس از چندی با یافتن دوباره‌ی آن، هر آرزویی می‌كنند به نوعی دیگر برآورده می‌شود.

آن‌ها یك “رولزرویس” می‌خواهند و در عوض صاحب غذای سوشی می‌شوند، آرزو می‌كنند در لاتاری برنده شوند، ولی خانمی به آن‌ها یك ظرف عسل هدیه می‌كند و پدر خانواده آرزو می‌كند طاسی‌اش از بین رفته و موهایش دوباره رشد كنند، اما خانه‌ی آن‌ها گرفتار توفان و رعد و برق می‌شود.

پس از این ماجراها، “بارت”، فرزند خانواده، درمی‌یابد كه گوش میمون سنگین است و باید آرزوها را با صدای بسیار بلند بیان كرد تا او متوجه شود.

زمانی كه همه به این راز پی می‌برند، بین بارت و پدرش جر و بحث شدیدی بر سر این كه چه كسی حق دارد آخرین آرزو را بكند درگرفته و در حین دعوا پدر با عصبانیت فریاد می‌زند: “آرزو می‌كنم تو به جهنم بروی!” و ناگهان انفجار عجیبی اتفاق افتاده و دیگر از بارت اثری دیده نمی‌شود.

نویسنده : آنتونی هوروویتس

مترجم : ناهید قهرمانی

انتشارات : نشر پیدایش

زبان : فارسی

فرمت : PDF

حجم : ۲٫۷۹MB

صفحات : ۳۳

 

دانلود کتاب

 

 

.

مطلب پیشنهادی

۱۰ داستان کوتاه طنز و بسیار خنده دار

در این مطلب از مجله اینترنتی بی کلک ۱۰ داستان کوتاه طنز و آموزنده را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.