تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

آشنایی با زندگینامه زکریای رازی، از کشف الکل تا نابینا شدن!

با شنیدن اسم الکل ناخودآگاه یاد زکریای رازی میفتیم در این بخش در بی کلک می خواهیم شمارا با این مرد بزرگ آشنا کنیم.

بیشتر جهانیان زکریای رازی را با عنوان کیمیاگری می شناسند و بیشتر مهارت او نیز در زمینه کیمیاگری و کشف داروهایی حیات بخش بوده است.

البته در زندگینامه نامه زکریای رازی به فیلسوف بودن ایشان اشاره شده است که در حقیقت در گذشته آن ها را به عنوان فردی همه چیز دان می دانسته اند.

زکریای رازی در زمینه های مختلفی همچون شیمی، فلسفه و پزشکی تبحری خاص داشته است و از مهم ترین کشف هایی که در تاریخ بسیار تاثیرگذار بوده است کشف الکل توسط زکریای رازی بوده است.

 

آشنایی با زندگینامه زکریای رازی، از کشف الکل تا نابینا شدن!

زندگینامه زکریای رازی:

فعالیت در کیهان شناسی، ریاضیات و منطق نیز موجب شده است تا زکریای رازی به شهرت بیشتری دست پیدا کند به قدری که او را از بزرگ مردان علم پزشکی در قرون وسطی دانسته اند. از دیگر کشفیات مهمی که توسط زکریای رازی به ثبت رسیده است می توان به کشف نفت سفید و جوهر گوگرد اشاره کرد که در صنعت و پزشکی بسیار پرکاربرد بوده اند.

اطلاع از زندگینامه زکریای رازی به خوبی شما را به زندگی و سرگذشت او آشنا می کند. زکریای رازی کودکی خود را در ری گذرانده است  و تا دروان جوانی در همان شهر سپری کرده است. در ابتدا به زر گری مشغول بوده است و بعدها به سمت کیمیاگری و علوم مختلف روی آورده است. زمانی که او در سنین بالا بود علم طبابت را آموخت و این علوم را در مراکز جندی شاپور سپری کرده است.

 

وی برای گذراندن دوره های تحصیل طبابت خود به بغداد سفر کرده است و بعد از گذراندن این دوره در بیمارستان معتضدی مشغول به کار شده است. زکریای رازی در بیشتر تحقیقات خود به کشف مواد شیمیایی تاثیرگذاری دست زده است و همین امر موجب شده تا دچار نابینایی شود.

از مهم ترین آثار زکریای رازی می توان به الفهرست، کتب فلسفی، کتب طبی، مافوق الطبیعه، کفریات و کتب در زمینه فنون مختلف می توان اشاره کرد.

تحقیقاتی که زکریای رازی انجام داده است در حال حاضر پایه ای برای بسیاری از تحقیقات مهم در جهان پزشکی است و موجب شد تا از استفاده مواد شیمیایی تاثیرات شگرفی ایجاد شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.