خانه » رپورتاژ » آشنایی با انواع ریمل؛ کدام ریمل مناسب مژه و چشم من است؟

آشنایی با انواع ریمل؛ کدام ریمل مناسب مژه و چشم من است؟

آشنایی با انواع ریمل؛ کدام ریمل مناسب مژه و چشم من است؟

استفاده از ریمل مناسب جلوه خاصی به چشم‌ها و مژه‌ها بخشیده و میکاپی کامل و ایده‌آل را به وجود می‌آورد. ریمل‌هایی که در بازار مشاهده می‌کنید از نظر مدل، نوع براش و عملکرد با هم متفاوت هستند. با انتخاب ریمل مناسب می‌توانید مژه‌های خود را به حالت دلخواه در آورده و آن‌ها را حجیم کنید. در ادامه این مقاله شما را با انواع ریمل‌ها آشنا کرده و ویژگی آن‌ها را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ریمل ایزادورا

معرفی انواع ریمل

ریمل ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند:

انواع ریمل از نظر جنس براش

ریمل‌ها از نظر جنس براش به ۲ دسته تقسیم می‌شوند:

ریمل دارای براش فایبری (مویی)

این نوع ریمل‌ها طرافت آرایش مژه‌ها را افزایش می‌دهد. البته باید در نظر داشت که جنس برس ریمل به اندازه شکل برس و فرمولاسیون ریمل بر روی ظاهر مژه‌ها تاثیر گذار نیست اما یکی از فاکتورهای تفاوت ریمل‌ها با یکدیگر محسوب می‌شود.

ریمل دارای براش پلاستیکی

ریمل‌هایی که براش پلاستیکی دارند کار آرایش، حجم دهی و حالت دهی به مژه‌ها را آسان‌تر می‌کنند. دندانه‌های شانه مانند برس این نوع ریمل‌ها به خوبی لابلای مژه‌ها فرو رفته وآرایش مژه‌ها را سرعت بخشیده و آسان می‌کند.

انواع ریمل از نظر حالت

ریمل‌ها از نظر حالت به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

ریمل مایع

ریمل‌های مایع نوع رایج و پرکاربرد ریمل‌های موجود در بازار هستند و در حجم و حالت دهی به مژه‌ها بسیار موفق عمل می‌کنند. ریمل‌های مایع در دو نوع محلول در آب و ضد آب وجود دارند که سازوکار تهیه هر یک از این ریمل‌ها با هم متفاوت است. استفاده از انواع ریمل‌های مایع شکل دلخواه و مطلوب را به مژه‌ها و چشم‌های شما می‌بخشد و باعث می‌شود به راحت‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن مژه‌هایتان را بیارایید. توجه داشته باشید که برای شستن ریمل‌های ضد آب از روی پلک‌ها باید حتما از آرایش پاک کن مخصوص استفاده کنید.

ریمل پودری

ریمل‌های پودری از قدیمی‌ترین مدل‌های ریمل هستند و پیش از استفاده از آن‌ها باید پودر موجود در محفظه را با چند قطره آب به حالت مایع و محلول در آورد. گرچه استفاده از ریمل‌های پودری در حال حاضر چندان متداول نیست اما می‌توان از آن‌ها برای ایجاد جلوه بیشتر در مژه‌ها بهره گرفت زیرا استفاده از این نوع ریمل حالت مژه مصنوعی را به پلک‌ها می‌دهد. بنابراین اگر برای آرایش مژه‌هایتان وقت کافی ندارید می‌توانید از ریمل پودری استفاده کرده و بعد از مدت زمان کوتاهی این ریمل را از روی مژه‌هایتان پاک کنید.

ریمل کرمی

استفاده از ریمل کرمی بهترین راهکار برای حجم دادن و پرپشت کردن مژه‌ها به حساب می‌آید. این نوع ریمل مناسب آن دسته از خانم‌هایی است که مژه‌هایی زیبا و حالت دار دارند و در پی حجم دادن به مژه‌های خود هستند‌. ریمل‌های کرمی به خوبی مژه‌های شما را کاور کرده و می‌توانید مواد این کرم را با ابزاری مناسب بر روی مژه‌های خود قرار دهید مژه‌هایتان به خوبی حجیم و پرپشت شوند.

ریمل میبلین

انواع ریمل از نظر نوع عملکرد

ریمل‌ها از نظر نوع عملکرد به ۵ دسته تقسیم می‌شوند:

ریمل ضخیم کننده و حجم دهنده

Lash Difining‌ها ریمل‌هایی هستند که به ریمل‌‌های همه کاره شهرت دارند و می‌توان از آن‌ها هم برای حجم دادن به مژه‌ها و هم برای ضخیم‌تر کردن تارهای مژه بهره گرفت. برس ریمل‌های همه کاره هر یک از مژه‌ها را به صورت مجزا حالت می‌دهد و آن‌ها را به شکل یکدست صاف و خوش حالت می‌کند. یکی ار محبوب‌ترین این نوع ریمل ها ریمل ایزادورا است.

ریمل حجم دهنده

در ترکیبات ریمل‌های حجم دهنده از پلیمرهای سیلیکونی ضخیم‌تر با حجم بیشتر استفاده شده است‌. همچنین براش ریمل‌های حجیم کننده مژه دارای مویچه‌های بیشتر با ضخامت بالا هستند. ریمل‌های حجم دهنده بهترین گزینه برای خانم‌هایی است که مژه‌هایی بلند اما کم پشت دارند و میان تاره‌های مژه آن‌ها فضای خالی وجود دارد‌.

ریمل جدا کننده

همانطور که از نام این ریمل‌ها مشخص است می‌توان از آن‌ها برای ایجاد حالتی طبیعی در مژه‌ها بهتره گرفت و آن‌ها را لیفت و لمینت کرد. این ریمل‌های نوظهور به دلیل سازوکار مناسب طرفداران زیادی دارند و انتخابی مناسب برای ایجاد مژه‌هایی خوش حالت به شمار می‌آیند.

ریمل بلند کننده

برای اینکه تارهای مژه خود را بلندتر نشان دهید می‌توانید از ریمل‌های بلند کننده کمک بگیرید. تراکم دندانه‌های برس این ریمل‌ها زیاد است و زمانی که دندانه‌ها روی نوک مژه‌ها قرار می‌گیرند باعث بلندتر شدن مژه‌ها خواهند شد. اگر استفاده از این نوع ریمل را دو بار تکرار کنید جذابیت حالت و اندازه مژه‌ها بیشتر می‌شود.

ریمل فر کننده

این ریمل‌ها دارای برسی با بدنه بزرگ و خمیده هستند که دندانه‌هایی ظریف بر روی این بدنه قرار گرفته و قادر به فر و حالت دار کردن مژه‌های صاف و بی‌حالت خواهد بود.

ریمل حجم دهنده

انواع ریمل از نظر شکل براش

ریمل‌ها از نظر شکل براش به ۸ دسته تقسیم می‌شوند:

ریمل دارای برس باریک

برس این ریمل‌ها نازک، باریک و صاف است و بر خلاف تاثیر مثبتی که بر روی بلند کنندگی مژه‌ها دارند، قادر به حجم دهی مژه‌ها نیستند. بنابراین این ریمل‌ها گزینه مناسبی برای افرادی هستند که مژه‌های کوتاه و صاف دارند‌. این ریمل‌ها حاوی خرده مژه‌هایی هستند که در میان سایر مژه‌های کوتاه قرار گرفته و آن‌ها را به خوبی پوشش می‌دهند.

ریمل دارای برس ضخیم

افرادی که مژه‌های بلند اما کم حجم دارند می‌توانند از این نوع ریمل برای حجم دهی مناسب به مژه‌های خود بهره بگیرند. مویچه‌ها ضخیمی که به مواد این ریمل اضافه شده باعث می‌شود حجم بیشتری از مایع ریمل مژه‌ها را کاور کرده و آن‌ها را پرپشت جلوه دهد. ریمل خارجی لورال انواع این مدل‌ها را در سبد محصولات خود دارد.

ریمل دارای برس S مانند

این ریمل‌های پرکاربرد برای بلند و حجیم کردن مژه‌ها ابزاری مناسب هستند و باعث می‌شوند حتی مژه‌های کوچک قسمت داخلی پلک‌ها به خوبی کاور شوند. این ریمل‌ها بدون اینکه بر روی مژه گلوله شوند ظاهری ایده‌آل به چشم‌های شما خواهند بخشید.

ریمل دارای برس منحنی

انحنای برس این ریمل‌ها باعث حالت‌دهی مناسب به پلک‌ها شده و مژه‌ها را فر می‌کنند. برای استفاده مناسب از ریمل خمیده باید دندانه‌های براش را از قسمت میانی تارهای مژه در جهت بالا حرکت دهید.

ریمل دارای برس توپی

برای اینکه نقاط و ناحیه‌های مختلف مژه‌ها را به طور کامل کاور کرده و تارهای مژه را به شکل مناسب حالت دهید می‌توانید از ریمل‌هایی با برس گرد یا توپی شکل استفاده کنید.

ریمل دارای برس مارپیچ

این ریمل‌ها که به ریمل‌های حبابی نیز شهرت دارند باعث می‌شوند علاوه بر فرم دهی مناسب مژه‌ها، عملیات حجم دهی به تارهای مژه نیز به شکل مناسب صورت گیرد‌.

ریمل دارای برس مخروطی

برس این نوع ریمل‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که دندانه‌های بالایی آن‌ها مویچه‌هایی نازک و کم تراکم و دندانه‌های پایینی مویچه‌هایی بلند دارند. مویچه‌های بالایی تارهای داخلی و میانی پلک‌ را بلند و حجیم می‌کنند و مویچه‌های پایینی برای کاور کردن مژه‌های خارجی و مژه‌های بلندتر کاربرد دارند.

ریمل دارای برس ساعت شنی

برای اینکه بتوانید حالت و حجمی ایده‌آل به مژه‌های گوشه بیرونی چشم‌های خود بدهید می‌توانید از قابلیت‌های این نوع ریمل استفاده کنید. این ریمل‌ها برای درشت و کشیده نشان دادن چشم‌ها کمک کننده هستند.

ریملی مناسب با چشم هایتان انتخاب کنید…

تنوع بسیار زیادی در میان نمونه ریمل‌های موجود در بازار وجود دارد و برندهای معتبر زیادی در زمینه تولید انواع ریمل با مدل‌های مختلف فعالیت دارند. برخی از برندهای موفق و مشهور حوزه لوازم آرایشی، ریمل های کربن بلاک را در سبد کالایی محصولات آرایش چشمی خود جای داده اند. این ریمل ها دارای رنگ بسیار سیاه و پررنگی بوده و برای مژه های کم رنگ عالی هستند. به جز این اگر مایل باشید که مژه های شما پس از آرایش، کاملا سیاه و پرجلوه به نظر برسند، مدل های کربن بلاک برایتان فوق العاده خواهند بود.

برای اینکه بتوانید در میان نمونه‌های موجود ریمل مناسب خود را پیدا کنید، باید شاخصه‌های مختلف ریمل را با ویژگی مژه‌ها و حالت چشم‌های خود تطبیق دهید. بنابراین مشخصات یک ریمل خوب با توجه به انتظارات افراد مشخش می‌شود و برای انتخاب بهترین ریمل لازم است از ویژگی‌های مختلف ریمل‌های موجود در بازار مطلع باشید‌.

 

.

مطلب پیشنهادی

با برخی از خدمات شرکت نرم افزاری سیتی نت آشنا شوید

با برخی از خدمات شرکت نرم افزاری سیتی نت آشنا شوید در دنیای امروزی گرایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.