تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

دلیل عدم پخش مراسم افتتاحیه فیلم فجر در تلوزیون

دلیل عدم در تلوزیون

سال 91 اعلام شد که تلویزیون پس از ۱۷ سال افتتاحیه را زنده پخش می‌کند. این وظیفه را شبکه نمایش عهده‌دار شد که این روزها و پس از تغییرات مدیریتی در صداوسیما، با شبکه تماشا ادغام شده است.

شبکه آی‌فیلم هم در مقاطعی نسبت به پخش زنده آیین پایانی جشنواره فیلم فجر ادغام کرده بود که مخاطبان بسیاری را هم پای تلویزیون نشاند.

اما امسال مراسم افتتاحیه سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر فقط از شبکه‌های رادیویی پخش شد.

در مراسم روز گذشته احسان کرمی، مجری افتتاحیه در ابتدای صحبت‌هایش از پخش زنده مراسم از شبکه‌های صداوسیما خبر داد اما با گذشت نیمی از مراسم، با تصحیح سخنانش خطاب به حاضران گفت: ظاهرا قرار است گزیده‌ی برنامه فردا پخش شود و در حال حاضر تلویزیون مراسم را پخش نمی‌کند، به خاطر همین راحت باشید.

او توضیح داد که مراسم افتتاحیه از رادیو که رسانه‌ای گرم و صمیمی است پخش می‌شود.

با شروع مراسم، شبکه رادیویی نمایش و رادیو تهران تنها شبکه‌هایی بودند که برنامه را به صورت زنده پخش می‌کردند که بعد از گذشت دقایقی از برنامه، تنها پخش زنده برنامه «سینما 33»‌ رادیو تهران باقی ماند.

روابط عمومی سیما امروز اعلام کرده است که «سینمایش» مراسم افتتاحیه را یک روز بعد از برگزاری، امسب ساعت 20 از شبکه نمایش پخش می‌کند. سینمایش همان برنامه‌ای است که در دو سال گذشته مراسم افتتاحیه را زنده پخش کرده بود. این برنامه قرار است هر روز ساعت 15:30 و 21:30 روی آنتن شبکه نمایش برود.

برغم اینکه در سال‌های اخیر مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر از تلویزیون زنده پخش شده است، اما در همین سال‌ها هم انتخاب مجری شبهاتی را در پخش شدن یا نشدن این مراسم ایجاد کرده بود؛ به طوری که سال گذشته انتخاب مجری مراسم، زمزمه‌هایی را مبنی بر پخش زنده نشدن مراسم افتتاحیه ایجاد کرد که در نهایت تلویزیون به پخش زنده مراسم تصمیم گرفت. بر این اساس انتخاب مجری مراسم افتتاحیه جشنواره سی و سوم هم می‌تواند بر اساس زمزمه‌هایی که به گوش رسید از دلایل زنده پخش نشدن این مراسم باشد.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

بازنشر : بی کلک

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.