خانه » طنز و سرگرمی » خواندنی ها » آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ی ۲۰ /عکس

آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ی ۲۰ /عکس

نمایشگاهی از ‌های تبلیغاتی دهه‌های ۲۰ تا ۵۰ شمسی که در روزنامه‌های کشور به چاپ رسیده است با گردآوری فرشید پارسی‌کیا و به همت گالری ایده در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه ۵۰ اثر اصل تبلیغاتی که بین دهه‌های ۲۰ تا ۵۰ شمسی در رسانه‌های کشور به چاپ رسیده است در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

204892_624

این آثار که نشانگر سیر تکاملی هنر گرافیک است، نقش رسانه‌ها و تبلیغات در رشد این هنر را نشان می‌دهد.

فرشید پارسی‌کیا با هدف به نمایش گذاشتن بخشی از رشد تکاملی هنر گرافیک ایران در تبلیغات این آثار را گردآوری و به نمایش خواهد گذاشت.

این نمایشگاه به همت گالری «ایده» ۲۷ مهرماه در گالری بهار خانه هنرمندان ایران به حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت عرصه گرافیک و تبلیغات کشور برپا می شود.

در همین راستا انتشارات «ایده» نیز کتاب «صد آگهی نشریات» را با گردآوری و نگارش فرشید پارسی‌کیا منتشر خواهد کرد. این کتاب از مجموعه کتاب‌های ۱۰۰ انتشارات «ایده» است که قصد دارد در این کتاب روند هنری و تاثیرگزاری تبلیغات را در دهه‌های اولیه حضور آگهی‌های تجاری در مطبوعات ایران برررسی کند. در این کتاب ۱۰۰ آگهی مهم و تاثیرگزار در دهه‌های ۲۰ تا ۵۰ شمسی ارائه شده است تا مخاطب با روند سیر صعودی، تبلیغات و پیشرفت هنر گرافیک در مطبوعات ایران آشنا شوند.

204893_770

فرشید پارسی‌کیا، مولف جوان این کتاب از طراحان و مدرس گرافیک است، او نزدیک به یک دهه تجربه تصویرسازی و گرافیک مطبوعاتی دارد و تاکنون با نشریاتی چون چیستا، آناهید، لیکو، دانش و مردم و… همکاری داشته است. کتاب «صد آگهی نشریات» به زودی توسط انتشارات ایده در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی

رنگ سال ۱۳۹۸ چه رنگی است ؟

با مجله اینترنتی بی کلک همرا ه باشید تا با رنگ سال 1398آشنا شوید رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.